США вирішили знову перешкодити «Північному потоку — 2»

Адміністрація Дональда Трампа збирається прийняти новий пакет санкцій, щоб перешкодити добудувати останні 160 км газопроводу «Північний потік — 2».

В оточенні глави держави впевнені, що чергові обмежувальні заходи «завдадуть смертельного удару по проекту Росії і Німеччини».

Що йде адміністрація Трампа «в самий найближчий час» підготує новий пакет санкцій, який, на її думку, може завдати смертельного удару по проекту Росії і Німеччини. З таким попередженням виступило агентство Reuters з посиланням на джерела в адміністрації американського лідера. Йдеться про можливі обмежувальні заходи стосовно газопроводу «Північний потік — 2».

«Ми наносили один удар за іншим, а тепер ми готові встромити кілок у серце цього проекту», — сказав один зі співрозмовників агентства. Подробиці не повідомлялися, проте наголошувалося тільки, що «обмеження навряд чи будуть спрямовані на уряди або чиновників».

Нові американські санкції проти ПП-2 можуть ускладнити його реалізацію, визнають в Кремлі. «Але разом з тим і наші європейські партнери, і ми зацікавлені в тому, щоб цей проект був реалізований, щоб він був фіналізовано в інтересах європейських споживачів і російських постачальників газу», — запевнив прес-секретар президента Росії Дмитро Пєсков.

США стурбовані тим, що ПП-2 може відрізати їх від прибуткових європейських енергетичних ринків, тому починаючи з 2017 року послідовно вводять в дію обмежувальні заходи. Зараз багато експертів ворожать, як поведе себе адміністрація обраного президента Джо Байдена, чи буде він тиснути на ПП-2 чи ні. Адже обидві партії в країні впевнені, що трубопровід не повинен діяти. При цьому новий американський лідер буде намагатися максимально поліпшити відносини з Євросоюзом.

Заходи, які прийняв офіс Дональда Трампа проти ПП-2, стали однією з проблем у відносинах США з Євросоюзом — особливо з Німеччиною. Берлін неодноразово критикував американські санкції, заявляючи, що під їх удар потрапляє німецький бізнес.

Чергове загострення відносин між Берліном і Вашингтоном сталося в середині грудня, після того як відновилося будівництво газопроводу, а сенат конгресу США схвалив проект військового бюджету країни на 2021 фінансовий рік. Всього на національну оборону Сполучених Штатів у 2021 році виділяється $ 740,5 млрд. При цьому в бюджеті передбачаються санкції проти газопроводу «Турецький потік» і проти Анкари — через купівлю російських зенітних ракетних систем (ЗРС) С-400. Передбачаються також подальші поставки озброєнь Україні, заборона на співпрацю американських і російських військових і інші заходи, спрямовані проти Росії. Зокрема, мова йде про обмежувальні заходи щодо «Північного потоку — 2».

Поделитесь в соц сетях!

Теги: ,

Загрузка...