США охопили масові протести

США охопили масові протести

У США йде підрахунок голосів виборців. Остаточні результати ще не оголошені, однак президент країни Дональд Трамп уже висловив готовність звернутися до Верховного суду зі скаргою на фальсифікації.

Тим часом прихильники Трампа і кандидата в президенти від демократів Джо Байдена вийшли на вулиці з вимогою чесних виборів. У ряді штатів мирні демонстрації завершилися бійкою з поліцією і масовими затриманнями. Хвиля протестів прокотилася по містах США на тлі підрахунку голосів на виборах президента країни. Незважаючи на те що остаточні підсумки голосування в ряді штатів ще не оголошені, нинішній глава Білого дому Дональд Трамп уже заявив про готовність звернутися до Верховного суду через фальсифікації результатів.

На думку Трампа, бюлетені громадян, які зробили свій вибір по пошті, могли завезти на виборчі дільниці після їх закриття. У зв’язку з цим він вимагає перерахувати голоси.
 

Прихильники кандидата в президенти Джо Байдена протестують через перспективу перерахунку голосів, а ті, хто підтримує чинного президента, навпаки, наполягають на зупинці підрахунку.

Одна з перших акцій відбулася в Нью-Йорку – там 4 листопада прихильники Байдена пройшли по Манхеттену, скандуючи: «Вважайте кожен голос» і «Кожен голос має значення». Інша група зібралася на мітинги в парку «Вашингтон-сквер» і в районі Грінвіч-Віллідж. Ближче до ночі мирний протест переріс у насильницький – активісти підпалювали сміттєві баки і прапор США, а поліція Нью-Йорка приступила до вибірковим затримань.

«Ми підтримуємо право кожного на свободу вираження поглядів, але не будемо терпіти підпали, які ставлять життя людей в небезпеку», – заявили в соцмережах представники правоохоронних органів Нью-Йорка.

У мережі поширилося відео, на якому дівчина говорить поліцейському: «До біса тебе, фашист», після чого плює йому в обличчя. Цей інцидент призвів до бійки між правоохоронцями та протестувальниками, а на американку наділи наручники. «Подібні дії неприпустимі. Агітатори, які вчиняють ці вчинки, будуть заарештовані», – відреагували на ролик в поліції Нью-Йорка.

Мирні демонстрації на Манхеттені переросли в зіткнення з поліцейськими. Протестуючі перекрили автомобільний рух і вигукували гасла з закликами до підпалу поліцейських ділянок.

«Кого ви захищаєте? Захистіть наші голоси», – скандували учасники протесту.

Поліція витіснила демонстрантів з вулиці і спробувала стримати їх на тротуарах. Спроби перегородити проїжджу частину придушувалися затриманнями. У підсумку в ніч з 4 на 5 листопада силовики взяли під варту більше 20 чоловік.
Заворушення після виборів поширилися і на Сіетл з Портленд. Спочатку активісти Портленда мирно несли плакати: «Вважайте кожен голос» і «Зберігайте надію», закликаючи не допустити перерахунку.

«Нам потрібно уточнити [Трампу], для чого проводиться підрахунок голосів. Схоже, він цього не розуміє. У мене немає особливого терпіння по відношенню до нього, тому що він такий дитина, і я не розумію, чому так багато людей в цій країні бачать в ньому лідера», – заявила 79-річна учасниця акції Сюзанна Торнтон AP.

Після мирного виступу незадоволені американці стали бити вікна будівель і нападати на поліцейських. Поліцейське управління міста повідомило, що у одного із затриманих, який, імовірно, кинув «коктейль Молотова» в силовиків, були вилучено гвинтівку, патрони, саморобна вибухівка і балончики з фарбою.

Губернатору штату Орегон Кейт Браун довелося направити в Портленд бійців Національної гвардії США для допомоги місцевим правоохоронцям. Шериф округ Малтнома офіційно назвав протест бунтом. Повідомляється про затримання як мінімум 10 осіб.

Тим часом багато жителя Сіетла, протестуючи проти нинішнього американського президента, намагалися підняти в ході мітингу і інші проблеми – вони несли плакати з написами «Припинити расистську поведінку виборців Трампа», «Життя чорних має значення» та «Не крадіть вибори».

У Сіетлі в ході акцій були заарештовані семеро осіб, повідомило поліцейське управління міста на своїй сторінці в Twitter.
У Лос-Анджелесі демонстранти блокували залізничні колії і відмовлялися розходитися. Там поліція затримала близько 40 осіб. Правоохоронці повідомили місцевим ЗМІ, що після складання протоколу затриманих звільнили, зробивши їм попередження.

Протести також пройшли в Філадельфії, штат Пенсільванія – там до сих пір триває підрахунок голосів.

Протестуючі скандували гасла як проти дій Трампа, так і на підтримку руху Black Lives Matter. Вони кричали імена людей, убитих поліцією, і вимагали виділяти більше грошей не на правоохоронців, а на соціальні проекти.
Раніше повідомлялося, що навколо Білого дому у Вашингтоні встановили додаткові загородження висотою в приблизно 2,5 метра в рамках запобіжних заходів на випадок заворушень, пов’язаних з проходять в країні виборами.

Поділитись