США оцінили збиток для світу від дій Китаю в зв’язку з епідемією COVID-19

Внесок Китаю в боротьбу з поширенням нового коронавірусу повинен становити більше $ 9 трлн.

Про це заявив на брифінгу держсекретар США Майкл Помпео.

«Внесок Китаю в боротьбу з пандемією нікчемний, якщо порівняти з тією ціною, яку через них заплатив світ, — сказав він. — У цю ціну входять 90 тис. Життів американців, більш 36 млн американців, які втратили роботу, починаючи з березня, і 300 тис. смертей у всьому світі. [Внесок Китаю] повинен бути більш $ 9 трлн, за нашими підрахунками».

За словами Помпео, США, наприклад, виділили $ 10,2 млрд на глобальні заходи з реагування на яке викликається новим коронавірусів захворювання, а Китай — всього $ 2 млрд.

18 травня голова КНР Сі Цзіньпін, виступаючи на відкритті 73-й щорічній сесії Всесвітньої асамблеї охорони здоров’я, заявив, що Китай в найближчі два роки надасть постраждалим від коронавірусу країнам допомогу в розмірі $ 2 млрд.

США звинувачують КНР в приховуванні інформації про походження вірусу і масштаби епідемії. У свою чергу в Пекіні висловили жаль у зв’язку з тим, що «деякі політики використовують ситуацію з вірусом для шельмування Китаю». 19 травня офіційний представник МЗС КНР Чжао Ліцзяні заявив, що американське керівництво «виступає з необгрунтованими заявами, мета яких — очорнити репутацію Китаю» і зажадав від США припинити брехати на КНР задля вирішення власних проблем.

Розслідування причин пандемії

Помпео також звинуватив владу Китаю в перешкоджанні проведенню незалежного розслідування про причини початку пандемії коронавірусу на своїй території.

«Китай продовжує перешкоджати допуску слідчих на пов’язані [з початком пандемії] підприємства», — сказав він. Помпео стверджував, що китайська сторона «вважала за краще знищити ампули з живим вірусом, замість того, щоб поділитися ними [з іншими країнами]».

Держсекретар також заявив, що не дивлячись на заяви Пекіна про відкритість, його дії не відповідають цьому. У зв’язку з цим він запропонував керівництву Китаю провести відкриту прес-конференцію, на якій «дати можливість журналістам поставити будь-які питання».

Помпео висловив невдоволення тим, що Китай «почав погрожувати Австралії через просте прохання про проведення незалежного розслідування [початку пандемії]». «Це неправильно і ми підтримуємо Австралію», — сказав він.

Торгова напруженість між країнами зросла після призову Австралії провести всебічне міжнародне розслідування причин і обставин поширення коронавірусу в світі. 19 травня влада КНР ввела мита в розмірі 80,5% на імпорт ячменю з Австралії через підозри в порушенні правил торгівлі. У відповідь Канберра заявила, що розглядає можливість оскаржити рішення Пекіна у Світовій організації торгівлі (СОТ).

 

Поделитесь в соц сетях!

Теги: ,

Загрузка...
Load...