Китай зняв з себе відповідальність за COVID-19

Китай зняв з себе відповідальність за COVID-19

Китай вирішив перекласти відповідальність за поширення коронавірусу на владу міста Ухань, який став епіцентром пандемії.

Китай почав активно готується до Генеральної асамблеї ООН, на якому відразу кілька держав вимагатимуть провести розслідування проти Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) і Пекіна, щоб зрозуміти, як пандемія коронавірусу буквально в лічені дні охопила практично весь світ. А напередодні Китай офіційно призначив винних у поширенні коронавірусу.

До сих пір офіційна позиція Китаю полягала в тому, що пандемія почала поширюватися з ринку морепродуктів в Ухані. Крім того, Китай люто відбивався від звинувачень в тому, що приховував разом з ВООЗ масштаб пандемії або навіть штучно згенерував вірус. В Ухані, як раз, знаходиться Інститут вірусології. Розслідування проти Китаю і ВООЗ вимагають провести не тільки США, які свій вердикт вже винесли, а багато країн Євросоюзу і Японія.

Очевидно, що на цьому тлі офіційному Пекіну буде дуже складно виправдатися. Але Китай придумав абсолютно несподіваний хід – він переклав всю відповідальність за пандемію за місцева влада міста Ухань. Щоб інформація дійшла до потрібних вух інтерв’ю про це було передано не по китайському телебаченню, а CNN. Нову офіційну точку зору озвучував старший медичний радник уряду Китаю Чжун Наньшань. Саме він дав інтерв’ю CNN, в якому заявив, що влада Ухань приховували масштаби епідемії коронавірусу ще в грудні 2019 року.

Чжун Наньшань розповів, що він приїхав в Ухань в середині січня і особисто переконався в тому, що вірус може передаватися від людини до людини. Однак за його словами місцева влада довго і вперто відмовлялися це визнати і ситуації в регіоні вважали контрольованою. Чжун Наньшань стверджує, що регіональні влади не надавали в центр правдивої інформації. Чжун Наньшань прогнозував велику кількість хворих. Проте влада Ухань мовчали у відповідь на це.

Старший медичний радник уряду Китаю запідозрив недобре, коли на протязі 10 днів з Уханя приходила одна і та ж статистика хворих коронавірусів – 41 осіб. При цьому коронавірус вже почав активно поширюватися в інших країнах. Станом на 20 січня за офіційною статистикою, наданою владою Уханя, захворіли 198 осіб, померло троє. Старший медичний радник підкреслив, що приховування даних було виявлено тільки на першому етапі пандемії. З 23 січня всі дані по зараженнях в Китаї можна вважати реальними.

Відзначимо, що США вважають, що Китай навмисно приховував дані про пандемію і її небезпеки для всього людства. Китай робив це, щоб встигнути запастися необхідними медикаментами для лікування хворих. Крім того, Пекін приховував реальні дані про виробництво в період пандемії, щоб приховати масштаби поширення інфекції по країні. США вже пообіцяли покарати Китай за те, що саме з нього почалася коронавірусна інфекція.

Поділитись