США можуть ввести повторні санкції проти Кадирова через замах на Габунію

США можуть ввести повторні санкції проти Кадирова через замах на Габунію

Якщо чеченський лідер Рамзан Кадиров віддав наказ про вбивство грузинського журналіста, то Сполучені Штати повинні ввести вторинні санкції щодо організації, які з ним взаємодіють.

В якості першого кроку уряд Сполучених Штатів має встановити контакт з українською розвідувальною службою СБУ. В кінцевому підсумку Республіка Грузія в п’ятницю затримала російського громадянина, якого підозрюють в тому, що він організував змову з метою вбивства грузинського журналіста Георгія Габунію. Грузинська розвідувальна служба повідомляє, що підозрюваний з ініціалами СБ був заарештований за підозрою в «підготовці замовного вбивства».

Згідно з опублікованими повідомленнями, підозрюваного звуть Васамбег Боков (Vasambeg Bokov), а співробітники Служби безпеки України попередили своїх грузинських колег про те, що Кадиров наказав Бокову вбити Габунію.

Ці звинувачення слід вважати достовірними з двох причин. По-перше, Кадиров раніше погрожував вбити Габунію. Після виступу Габунії в липні 2019 року на телебаченні, в якому він, використовуючи непотрібні виразу, образив російського президента Володимира Путіна і його мати, Кадиров скористався послугами месенджера Telegram. Коментарі Габунії, зазначив Кадиров у своєму повідомленні, «слід розглядати як ретельно сплановану і мерзенну акцію з боку Грузії, якщо тільки влада цієї країни не доведе протилежне …. Габун іюпотрібно заховати за сім’ю парканами, бо перший же зустрічний може зробити з ним те, що він заслужив».
Все це можна сприйняти як стандартні фрази Кадирова, який дуже любить пихаті виступи. За винятком однієї речі.

Його попередній послужний список. Кадиров є холоднокровним вбивцею, і він через чеченську культуру, особливості його особистості і політичної влади цінує, коли загрози приводяться у виконання. Разом з тим схильність Кадирова до тортур і вбивств ґрунтовно задокументована, як і його особливе презирство до критики журналістів (це презирливе ставлення поділяє і Путін).

Але є ще один аспект – Кадиров захищає честь Путіна. Кадиров – це людина Путіна в Чечні, який відповідає за підтримання вищої влади Кремля, а за це Кадиров отримав найширші повноваження для управління цією російської Республікою на свій розсуд. І Кадиров знає, що прояв шанобливого ставлення до головного боса є важливою справою. Тому, коли хтось ображає Путіна, Кадиров завжди готовий показати себе в якості вірного захисника Путіна. Іноді Кадиров за власною ініціативою намагається заслужити прихильність Путіна і вчиняє дії, про які Путіну нічого не відомо, однак Кадиров завжди радий виступити в якості керованого виконавця путінських вказівок або посередника. Так було в 2015 році, коли в Москві був убитий Борис Нємцов і, можливо, так було в 2019 році, коли в Берліні був убитий Зелімхан Хангошвілі.
Це повертає нас назад до Кадирова і Габунії.

Грузія переживає складний момент. Симпатизують Путіну люди володіють значними важелями влади, і питання про те, чи залишиться Грузія країною, прихильною верховенству закону, сьогодні ставиться під сумнів. Якщо цю змову підтвердять українці, то Вашингтон повинен допомогти захистити грузинську демократію. Кадиров вже знаходиться під санкціями, введеними щодо його міжнародних угод, тому він зіткнеться з реальним тиском. Республіканці в палаті представників вже оприлюднили план щодо протидії Путінської агресії.

Поділитись