Шостого покоління не буде: США готують відповідь на Су-57

Су-57 і F-35 можуть стати останніми винищувачами п’ятого покоління.

При зростаючій роль дронів, які довели свою ефективність на полі бою, наступна машина буде безпілотною і навряд чи буде вважатися винищувачем або бомбардувальником в звичному розумінні цього слова.

Як пише спеціалізоване видання Aviation Week, наступний американський літак буде не пілотований винищувач шостого покоління, і не стелс B-21. Вже в 2023 році в ВПС США очікують перші поставки безпілотної авіаційної системи Skyborg. Її революційність полягає в тому, що стирається грань між багаторазовим літальним апаратом з функціями винищувача і крилатою ракетою. Skyborg можна буде використовувати і так, і так.

Крім того, в корені зміниться постачання комплектуючих для літального дрона. Їх буде визначати не головний підрядник, а замовники, які будуть вибирати софт і розробників програмного забезпечення.

ВПС поки не поспішають замінювати F-35, тим більше, що ці літаки постійно оновлюються. Skyborg поки покликані замінених F-16 і MQ-9 Reaper, яким збираються продовжити життя.

Судячи з графіку, Skyborg не буде стелсом, так як в його планері занадто багато гострих кутів. Однак машини на вибір оснастять дозвуковими і надзвуковими двигунами. З 2023 року по плану четвірці F-22 будуть видавати по одному Skyborg.

Як припускає помічник секретаря ВПС по закупкам, технологій і логістики Уїлл Роупер, пілоти «Рапторів» будуть вирішувати, чи виконав своє завдання Skyborg, і його можна відправити на таран якогось літака противника або на знищення командного пункту, або зберегти його і повернути на аеродром. Плюс апарату в тому, що його можна відправити на найризикованіше завдання.

Як використовувати новітні дрони — це з’ясують на випробуваннях. Skyborg планують відразу кинути в саме пекло, а також обкатати в навчальних боях з пілотованими винищувачами.

На думку Роупера, Skyborg літатимуть і з бомбардувальниками, а також захищати повітряні танкери від ворожих винищувачів. При цьому дрон зможе літати один, тобто не в складі якоїсь ескадрильї. Для дрона не потрібна велика злітно-посадкова смуга — він може легко злетіти з асфальтованої дороги. Програмне забезпечення для Skyborg виготовить компанія Leidos. Вона ж займеться штучним інтелектом.

Таку роль безпілотників усвідомлюють і в Росії. Разом з Су-57 проходить випробування важкий дрон «Мисливець». Але поки невідомо, скільки таких БПЛА надійде на озброєння, і головне, коли.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: , , ,

Загрузка...
Load...