Ще одна європейська країна назвала Росію своїм ворогом

Міністр оборони Естонії Юрі Луйк в своєму зверненні до новобранців назвав Росію ворогом і закликав їх готуватися захистити країну від «російської загрози».

«Естонії потрібна навчена армія, яка зуміє захистити нашу країну. Кожен навчений естонський солдат — це ще один солдат, з яким має вважатися наш ворог», — підкреслив Луйк.

Глава Міноборони країни нагадав про те, що в Естонії дислокований міжнародний батальйон НАТО, а також підкреслив, що сил «досить, щоб дати зрозуміти противнику, що не варто пхати сюди свого носа».

Раніше Румунія визнала Росію ворожою державою. У Стратегії національної оборони на 2020-2024 роки Бухарест вказав на агресивну поведінку РФ і гібридні дії по мілітаризації чорноморського регіону.

Так, в документі йдеться, що в Чорноморському регіоні зберігається «потенціал ескалації напруженості на тлі посилення наступальної позиції і агресивності Російської Федерації в останні роки і вдосконалення гібридного приладобудування, яке вона використовує».
Румунія включила в список ризиків «відсутність прозорості, пов’язане з російським озброєнням, розміщеним в Придністровському сепаратистському регіоні та дії по дестабілізації на Західних Балканах і Україні».

Влада також побоюються, що зміцнення зв’язків між Росією і Молдовою може підірвати безпеку в регіоні, а дії Москви підривають відносини із західними країнами і НАТО.

У 2019 році президент Грузії Саломе Зурабішвілі назвала Росію «ворогом і окупантом», чия «п’ята колона» стоїть за протестами, які загрожують викликати розкол в країні.

Заява Зурабішвілі прозвучала після заворушень в Тбілісі. Поліція застосувала сльозогінний газ і гумові кулі проти демонстрантів, які штурмували будівлю парламенту. В ході зіткнень постраждали десятки людей.

Тоді грузини були обурені візитом депутата Держдуми Сергія Гаврилова, який брав участь у Міжпарламентській асамблеї православ’я, створеної з метою налагодити відносини між православними законодавцями.

Гаврилов звернувся до делегатів російською мовою, сидячи в кріслі спікера грузинського парламенту. Це обурило деяких політиків і пересічних громадян.

«Росія — наш ворог і окупант. Керована нею п’ята колона, можливо, сьогодні може бути більш небезпечною, ніж відкрита агресія. Я хотіла б ще раз сказати, що розкол країни і суспільства і внутрішнє протистояння нікому не йдуть на руку, крім Росії, і сьогодні це її саме дослідне зброю», — написала Зурабішвілі в своєму Фейсбуці.

Напередодні генсек НАТО Йенс Столтенберг запевнив, що пандемія коронавируса не підірвати боєздатність військ Північноатлантичного альянсу. Західні ЗМІ розцінили його заяву, як попередження, адресоване російській владі.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: , ,

Загрузка...
Load...