Росія розкрила свої плани на Афганістан

Росія розкрила свої плани на Афганістан

У Москві готується зустріч «розширеної трійки» щодо конфлікту в Афганістані.

Як заявив спецпредставник президента, директор Другого департаменту Азії МЗС РФ Замір Кабулов, до кінця цього місяця дипломати Росії, Китаю, США, а також Ірану та Пакистану можуть зібратися, щоб обговорити колективні заходи по стимулюванню переговорного процесу, який проходив під егідою США в Катарі. Його Кабулов відмовився називати повноцінними переговорами. Спостерігачі вважають: Росія намагається перехопити дипломатичну ініціативу у США.

Про те, що найближчим часом може відбутися розширена зустріч щодо Афганістану, спецпредставник президента Росії заявив в розмові зі Sputnik. Поки що Москва чекає відповіді з боку Ірану і Пакистану. Китайська і американська сторони, за очікуваннями, зможуть прибути в потрібний час.

Тоді ця п’ятірка найбільш впливових держав збереться, ми зможемо домовитися про колективному механізмі, як нам чинити вплив на обидві афганські боку (мається на увазі офіційний Кабул і заборонене в РФ рух «Талібан». – NEWS.ru) з тим, щоб вони сіли за стіл переговорів, почали переговори, оголосили припинення вогню хоча б на період переговорного процесу, – повідомив Кабулов.

Ініційовані ще при Дональда Трампа прямі консультації в Катарі не показали свого результату, зауважив російський дипломат.

Вся ця багатомісячна суєта, яка відбувається в Досі, не може сприйматися як початок переговорів. Сторони тільки намагаються підійти до початку міжафганських переговорів, вони кілька місяців не можуть домовитися про порядок денний, – звернув увагу Кабулов.

За його словами, необхідно не просто узгодити порядок, а приступити до обговорення кожного її пункту. Після того як буде розпочато відповідна розмова, «настане момент для того, щоб Рада Безпеки ООН приступив до процедури виведення з санкційних списків» членів руху, вважає спецпредставник російського президента. З інтерв’ю Кабулова слід, що для початку дійсно конструктивних переговорів необхідно перш за все бажання адміністрації президента Ашрафа Гані.

Що ж стосується можливої ​​архітектури управління, то її Москва бачить у створенні інклюзивної уряду.

Ми вважаємо за краще сценарій, що домовляються, створюється коаліційний перехідний уряд, в якому таліби займуть адекватне місце, відповідне їх реальному вазі в афганському суспільстві і народі, – підкреслив Кабулов.

Інтерв’ю з’явилося в той момент, коли США в координації з союзниками по НАТО намагаються визначити параметри свого подальшої військової присутності в Афганістані. Європейські гравці вважають, що Північноатлантичний альянс «не може дозволити собі сумно програти» і просто піти з Ісламської Республіки. Однак будь-який натяк Вашингтона або європейських столиць на те, що військовий контингент всупереч всім обіцянкам залишиться або навіть буде збільшений, змусить талібів «перемкнути» нападу з урядових сил на іноземний контингент.

Діюча під егідою Конгресу США дослідницька група по конфлікту в Афганістані в своєму лютневому звіті зауважує, що для просування мирного процесу американці могли б переформатувати свою стратегію і переконати регіональних гравців, до яких нерідко відносять і Росію, вплинути на талібів і Кабул, щоб ті вели діалог , а не обмінювалися претензіями. Однак, ймовірно, подібний варіант буде говорити про зниження дипломатичного ваги США. Тим більше інтерв’ю Кабулова викликало у іноземних дипломатів підозру, що Кремль хоче підірвати американський вплив і просто перехопити ініціативу.

Поділитись