Путін про Навального: «неможливо завести кримінальну справу»

Глава Ради з прав людини при президенті РФ Валерій Фадєєв розповів, що глава держави Володимир Путін на зустрічі з РПЛ, відповідаючи на питання про порушення справи про отруєння Олексія Навального, заявив, що це юридично неможливо, так як немає інформації від німецької сторони.

«Було порушено тему Навального. (Член РПЛ) Микола Сванідзе цю тему зачепив з питанням, а чому не заведено кримінальну справу. Президент дуже детально пояснив, чому кримінальна справа не заведено: ведеться перевірка за цим фактом, але неможливо завести кримінальну справу, тому що немає документів належних, зокрема, немає нічого від німецької сторони», — сказав Фадєєв.

За його словами, президент зазначив, що російські відповідні інститути багато разів запитували документи у німецької сторони, яка стверджує, що у Навального були знайдені сліди отрути «Новачок».

«Ніяких документів немає, на підставі чого заводити кримінальну справу? І президент запевнив, що ми тут, в Росії, влада Росії, звичайно, надзвичайно зацікавлені в тому, щоб ця справа розслідувати», — підкреслив глава РПЛ.

Навального 20 серпня госпіталізували в Омську після того, як йому стало погано в літаку. За підсумками обстежень омські лікарі назвали основним діагнозом порушення обміну речовин, що викликало різку зміну цукру в крові. Що стало його причиною — поки не ясно, але отрут в крові і сечі Навального, за даними омських медиків, знайдено не було.

Пізніше Навального перевезли літаком на лікування до Німеччини. Після цього уряд ФРН з посиланням на військових медиків заявило, що Навального нібито отруїли субстанцією з групи отруйних бойових речовин «Новачок». Кабмін ФРН повідомив, що висновки німецьких експертів підтвердили лабораторії Швеції і Франції. ОЗХЗ заявила, що в організмі Навального знайдено речовину, аналогічне за характеристиками «Новачка», але не значиться в списку заборонених хімікатів.

У Кремлі в зв’язку з цим заявили, що Берлін не інформував Москву про свої висновки, а МЗС РФ підкреслив, що Росія чекає відповіді від Німеччини на офіційний запит з цієї ситуації. Офіційний представник МЗС РФ Марія Захарова відзначала, що за місяць Росія направила Німеччині три запиту про правову допомогу у ситуації з Навальний, відповіді на них не отримано.
Ще в день госпіталізації Навального свої перевірки почали проводити прокуратура і поліція.

Прес-секретар президента РФ Дмитро Пєсков відзначав, що де-факто слідчі дії по ситуації з Навальний йдуть, якщо наявність отруйної речовини підтвердиться, слідство буде відкрито і де-юре. За його словами, Росія готова взаємодіяти з Європою по ситуації з Навальний, але має потребу в інформації від Парижа і Берліна.

Берлінська клініка Charite 23 вересня повідомила, що Навальний був виписаний зі стаціонару, його стан задовільний, лікарі не виключають його повного одужання.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: ,

Загрузка...