Прем’єр-міністр Великобританії Борис Джонсон змінив законопроект про Brexit

Уряд прем’єр-міністра Великобританії Бориса Джонсона планує законодавчо виключити можливість продовження перехідного періоду після Brexit.

Про це з посиланням на власні джерела повідомив в ефірі телеканалу ITV його політичний оглядач Роберт Пестон. За його інформацією, відповідні зміни були внесені в законопроект про Brexit, який в п’ятницю буде розглянуто новим складом Палати громад. Поправки передбачають, що перехідний період завершиться 31 грудня 2020 року і не буде продовжуватися незалежно від підсумків торгових переговорів з ЄС.

Встановлення жорстких термінів перехідного періоду відповідає програмі, озвученої Консервативною партією в передвиборному маніфесті. При цьому, як зазначив Пестон, значна перемога на останніх парламентських виборах забезпечила Джонсону можливість безперешкодно провести таке законодавча зміна через Палату громад. Оглядач вважає, що цей крок повинен дозволити прем’єру форсувати переговори з ЄС про угоду по Brexit, оскільки чітко позначить європейцям альтернативу Brexit з угодою.

Пестон підкреслює, що такі зміни законопроекту — у великій мірі символічний жест, оскільки згодом в текст прийнятого закону можна буде внести поправки. Проте такий крок продемонструє серйозність намірів правлячої Консервативної партії, яка раніше неодноразово обіцяла, що нові умови торгових відносин з ЄС будуть узгоджені в 2020 році. За повідомленням агентства Reuters, на тлі такої новини фунт стерлінгів у вівторок на початку азіатських торгів ослаб на 0,7%.

Палата громад почала роботу в оновленому складі 17 грудня. Урядовці Джонсона неодноразово заявляли, що спробує якнайшвидше затвердити в парламенті необхідні для проведення Brexit закони. Британські політичні оглядачі припускають, що для цього можуть бути скорочені різдвяні парламентські канікули і призначені додаткові засідання у вихідні дні.

Згідно з текстом досягнутого в жовтні угоди про Brexit, перехідний період може бути одноразово продовжений на термін не більше двох років. Як вважають багато британських експерти, на укладення угоди про вільну торгівлю між Великобританією і ЄС одного року буде мало. В кінці жовтня головний парламентер ЄС по Brexit Мішель Барньє заявив, що деякі аспекти майбутніх відносин між Лондоном і Брюсселем доведеться узгоджувати два-три роки, а можливо, довше. При цьому протягом перехідного періоду Великобританія, незважаючи на Brexit, продовжить платити внески до бюджету ЄС і нести інші фінансові зобов’язання, однак буде користуватися більшістю переваг члена спільноти, втративши при цьому право голосу в ЄС.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: ,

Загрузка...
Loading...