Представник парламенту Німеччини закликав ввести санкції проти США

Представник парламенту Німеччини закликав ввести санкції проти США

Німеччина і ЄС повинні ввести зустрічні санкції проти США у разі реалізації Вашингтоном обіцяного пакету заходів екстериторіального значення проти компаній-учасників проекту Nord Stream-2 ( “Північний потік-2”).

Про це заявив в інтерв’ю РІА Новини офіційний представник фракції “Ліві” в бундестазі із зовнішньополітичних питань Александер Ной.

Проект “Північний потік-2” реалізує компанія Nord Stream 2 AG, єдиним акціонером якої є російський “Газпром”. Європейські партнери – британсько-нідерландська Royal Dutch Shell, австрійська OMV, французька Engie і німецькі Uniper і Wintershall – сумарно фінансують проект на 50%, тобто на суму до 950 мільйонів євро кожен. Частина, що залишилася половина коштів – 4,75 мільярда євро – припадає на “Газпром”.

“Ми закликаємо до зустрічних санкцій проти США. Потрібно, звичайно, ретельно обміркувати, як ці зустрічні санкції могли б виглядати, але якщо, наприклад, США введуть санкції проти німецьких чи швейцарських компаній, які беруть участь в прокладці труб в Балтійському морі, то ЄС або Німеччина повинні ввести відповідні зустрічні санкції, які зачіпають імпорт або товари США. Нам в Європі не потрібен американський СПГ. Але можна обкласти санкціями інші галузі промисловості в США”, – заявив Ной.

Раніше в бундестазі був відхилений парламентський запит фракції “Лівих”, в якому, зокрема, йшлося про те, що уряд ФРН має на двосторонньому рівні, а також в рамках ЄС реагувати на “санкції США проти Росії, що порушують міжнародне право і мають екстериторіальний вплив”, включаючи введення зустрічних санкцій.

Проект “Північний потік-2” передбачає будівництво двох ниток трубопроводу загальною потужністю 55 мільярдів кубометрів газу в рік від узбережжя Росії через Балтійське море до Німеччини. Його планується добудувати в 2019 році. США неодноразово заявляли про наміри ввести санкції щодо “Північного потоку-2”. Проти проекту активно виступають Україна, яка побоюється втратити доходи від транзиту російського газу, і ряд європейських країн, включаючи Польщу, Латвію і Литву, а також США, які просувають в ЄС свій зріджений природний газ. Російська сторона неодноразово заявляла, що проект є абсолютно комерційним і конкурентним.

У ФРН відзначали, що розглядають проект як комерційний і жодна країна не виграє, якщо німецькі або інші європейські компанії відмовляться від участі в ньому.

Поділитись