Після захоплення авіабази «Баграм» таліби займуть Кабул

Відомий військовий кореспондент розповів про втечу США з Афганістану.

«Американці залишають благословенний Баграм. Це знакове місце — і сьогодні, і в усій військової історії Афганістану. Це місце, через яке ведуть дві дороги з півночі (з боку СНД) в Кабул. І це місце скоро буде вакантне.

Крайній раз я був в Баграмі в 2005 році. Навіть жив там майже місяць. Від наших, радянських, будівель залишився лише шматок спортивного залу прославленого окремого 345-го парашутно-десантного полку, який, власне, першим увійшов в Афганістан, ще в 1979 році, і брав участь у штурмі найбільш важливих об’єктів, до переліку яких входив і легендарний палац Аміна.

Що вразило в американському Баграмі? Розмах. Вся територія була огороджена бетонними стінами. Причому, возили ті споруди з закордону. Американці побоювалися робити їх в Афгані, щоб в бетон не вмонтували фугаси. Від такого секрету, до речі, загинув у Грозному перший президент Чечні Ахмад Хаджі Кадиров.

Американці перетворили Баграм в найпотужнішу логістичну базу забезпечення своїх військових в Афганістані.

Я прилетів в Баграм на «Чинук», в супроводі одного ударного вертольота. Летіли ми абсолютно без побоювання бути збитими ПЗРК. У радянські часи так намагалися не літати. У 2005 році ситуація була і в Кабулі, і навколо, і на Саланзі дуже спокійна. Пізніше я зміг переконатися в цьому не один раз.

Баграм стоїть на півдорозі від Джабель-ус-Сараджа до Кабула. Можна їхати через Чарикар (раніше це було небезпечно), можна їхати і через сам Баграм, але там, наскільки я пам’ятаю, дорога була не дуже рівна (ґрунт).

Сама база не просто обнесена бетонним муром, вона була оточена територією, що досить уважно охороняється афганськими силами і спецслужбами.

І ось тепер Баграм залишається без американців. Логістика авіаперевезень, швидше за все, переміститься в Кабул. Афганські військові будуть жити на базі ще якийсь час. Але, без порядку, що існував при військових США, безпека об’єкта значно знизиться.

Афганці — народ фаталістичний. Боягузами вони ніколи не були, але ось волелюбність у них в крові, зі своєрідними західними порядками це не корелюється.

Тому Баграм — це показник. Як тільки на нього підуть таліби, наступного їх метою буде Кабул.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: , , ,

Загрузка...