Пєсков заявив, що зустріч Путіна і Зеленського «тільки заради зустрічі» була б не дуже корисна

Зустріч президентів Росії і України Володимира Путіна і Володимира Зеленського без її ретельної підготовки не принесла б велику користь.

Як повідомив журналістам прес-секретар російського лідера Дмитро Пєсков, Москва зараз зосереджена на питаннях, пов’язаних з підготовкою саміту в «нормандському форматі».

«Путін сам говорив, що він ніколи не відмовляється від подібних зустрічей і цієї зустрічі теж, але вважає, що зустріч заради зустрічі принесе мало користі, вона повинна бути добре підготовлена», — підкреслив представник Кремля. «Існують ще дуже великі резерви для цієї домашньої роботи», — зауважив Пєсков. «В даний час ми все концентруємося на підготовці до процесів» нормандського формату «, для цього, звичайно, повинні бути виконані всі зобов’язання, які сторони взяли на себе в Мінську», — додав він.

Пропозиція Назарбаєва

Коментуючи пропозицію екс-президента Казахстану Нурсултана Назарбаєва допомогти з організацією зустрічі лідерів Росії і України в Казахстані, представник Кремля підкреслив, що Москва «традиційно вдячна Назарбаєву і високо цінує зусилля казахстанських колег в плані налагодження російсько-українських відносин». «Президент Путін є прихильником реанімації цих відносин, їх повернення в нормальне русло, але в той же час це неможливо зробити без взаємності з боку Києва», — заявив Пєсков.

Представник Кремля уточнив, що телефонна розмова Путіна з Назарбаєвим відбулася в понеділок «за взаємною домовленістю». «І під час розмови це [пропозиція організувати зустріч Путіна і Зеленського] було озвучено [Назарбаєвим]», — додав Пєсков.

За його словами, Кремль вітає процес розведення сил і засобів на південному сході України. «Ми вітаємо і позитивно оцінюємо розведення [сил і засобів], яке відбувається в Золотому і Петровському, і вважаємо, що виконання раніше взятих зобов’язань має бути продовжена, що стане дуже важливим елементом в плані підготовки зустрічі в нормандському форматі», — підкреслив Пєсков. Він погодився, що проблема відновлення відносин Росії і України має вирішуватися в двосторонньому форматі. «Проблема в плані врегулювання ситуації на південному сході України вирішується самою Україною і не може вирішуватися між Києвом і Москвою, бо Москва не є стороною цього конфлікту, — додав представник Кремля. — У даному випадку, звичайно, набагато ефективніше ця проблема вирішувалася б за допомогою прямих контактів між Києвом і представниками самопроголошених республік [ДНР і ЛНР] «.

«Нормандський формат»

Дата можливого саміту в «нормандському форматі» не визначена, немає навіть приблизних термінів, сказав Пєсков. «Ніяких дат [проведення саміту в «нормандському форматі»] немає», — сказав представник Кремля. Він уточнив, що немає навіть приблизних термінів.

Пєсков нагадав, що для проведення зустрічі необхідно завершити підготовчу роботу. «Є розуміння, яке було досягнуто в ході роботи контактної групи в Мінську, є також цілий набір зобов’язань, які взяті на себе українською стороною», — відповів він на питання, що саме ще належить зробити.

Представник Кремля зазначив, що «ведеться також робота, яка не афішується, по лінії помічників президентів чотирьох країн, які також займаються підготовкою можливих рішень, узгоджених розумінь за підсумками такої можливої ​​зустрічі». «Ця робота зараз продовжується», — констатував Пєсков.

Особливий статус Донбасу

Відповідаючи на питання про те, чи вважають у Кремлі за необхідне закріплення особливого статусу Донбасу в законодавстві України ще до саміту в «нормандському форматі», Пєсков зауважив, що це одне з давніх зобов’язань Києва, яке обов’язково має бути виконано в принципі. Пєсков нагадав, що необхідність виконання цього зобов’язання була підкреслена в понеділок в телефонній розмові Володимира Путіна з канцлером ФРН Ангелою Меркель.

Фото ТАСС.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: , , , ,

Загрузка...
Load...