Пашинян заявив про незмінність позиції Вірменії по статусу Карабаху

Пашинян заявив про незмінність позиції Вірменії по статусу Карабаху

Прем’єр-міністр Вірменії Нікол Пашинян заявив, що позиція республіки щодо статусу Нагірного Карабаху залишається незмінною.

Про це він повідомив в середу, 25 листопада. Злагоджена турбота: Путін високо оцінив роботу російських миротворців
Президент провів нараду щодо ситуації в Нагірному Карабасі.

«Ви знаєте позицію Вірменії по статусу Нагірного Карабаху, і наша позиція, звичайно ж, не змінилася», – прокоментував Пашинян питання про статус регіону.

Він зазначив, що статус Нагірного Карабаху повинен бути визначений в ході переговорів Мінської групи ОБСЄ.

«Фактично є консенсус, принаймні серед співголів Мінської групи ОБСЄ, і Вірменія згодна з цією точкою зору, що переговорний процес повинен продовжитися <…> і ті питання, які не дозволені в спільній заяві, повинні стати предметом (обговорень) в рамках співголовування Мінської групи ОБСЄ», – привели слова Пашиняна в агентстві.

Прем’єр-міністр Вірменії висловив упевненість, що до кінця поточного року більшість біженців з Нагірного Карабаху повернуться до своїх домівок, в тому числі і жителі районів, які перейшли під контроль азербайджанської сторони.

«Ми щодня працюємо над цією темою, і я впевнений, що нам вдасться стабілізувати ситуацію. Президент Нагорного Карабаху (президент невизнаної Нагірно-Карабахської Республіки) ще два дні тому повідомив, що 25 тис. Жителів Нагірного Карабаху вже повернулися, і ми впевнені, що до кінця року більшість жителів Нагірного Карабаху повернуться. І, звичайно, ми збираємося створити всі необхідні умови для цього», – заявив Пашинян.

Він зазначив, що були прийняті дві соціальні програми по підтримці нужденних людей і будуть прийняті ще п’ять таких програм. За його словами, спочатку буде надано фінансову допомогу спрямована на першочергові потреби і повернення в Нагорний Карабах.

«Дуже важливо відзначити, що Російська Федерація теж має намір ужити заходів, щоб забезпечити повернення жителів Нагірного Карабаху до своїх домівок», – додав прем’єр-міністр республіки.

Крім того, Пашинян вважає, що заклики опозиції до зміни влади Вірменії не отримали широку підтримку суспільства.

«У нас є внутрішньополітична напруженість <…> Я думаю, що питання влади, яка була сформована з боку народу, може вирішуватися тільки волевиявленням народу. Факт в тому, що ті заклики, які звучать з боку опозиції, не отримують підтримку з боку вірменської громади», – розповів він.

Пашинян підкреслив, що йому й самому не подобається ситуація, що склалася, проте в суспільстві є розуміння, що альтернативи не було.

«Інше питання, що ми повинні ще проаналізувати, зрозуміти і відповісти на питання, чому все сталося і чому ми прийшли до такої ситуації. Але те, що на момент 9 листопада просто не було альтернативи, я думаю, таке сприйняття ситуації в вірменському суспільстві присутня», – повідомив він.

Напередодні, 23 і 24 листопада, президент Росії Володимир Путін провів телефонні переговори з прем’єр-міністром Вірменії Ніколом Пашиняном і президентом Азербайджану Ільхамом Алієвим, в ході яких обговорив кроки щодо виконання угоди про перемир’я в Нагірному Карабасі.

Поділитись