Пашинян лідирує на виборах у Вірменії і вже святкує перемогу

В.о. прем’єр-міністра Вірменії, лідер партії «Цивільний договір» Нікол Пашинян привітав своїх прихильників з перемогою на позачергових парламентських виборах і заявив про плани на найближчі дні, набравши понад 54% голосів після обробки бюлетенів з половини виборчих дільниць.

Це число є бар’єром, який дозволяє політичній силі формувати уряд. При цьому, його головний конкурент — екс-президент Роберт Кочарян заявив, що перші підсумки парламентських виборів у Вірменії не вселяють довіри — його блок «Вірменія» набирає близько 18%.

Перші результати виборів у Вірменії на сайті ЦВК стали з’являтися через три години після завершення голосування. Пашинян відразу ж вирвався в лідери, після даних буквально з кількох ділянок. У міру того, як ЦВК оновлював цифри на електронному табло, картина принципово не мінялася — Пашинян мав близько 60%, Кочарян в районі 20%. 

Напередодні Центрвиборчком представив дані з чверті дільниць по країні, і лідерство Пашиняна залишалося таким же впевненим. Близько другої години ночі Пашинян приїхав в свій виборчий штаб, щоб виступити в прямому ефірі, привітати прихильників з перемогою і повідомити про те, що має намір провести консультації в найближчі дні з деякими учасниками виборів.

Також Пашинян поділився подальшими планами в області зовнішньої політики, показавши цим, що абсолютно впевнений в тому, що утримає в країні влада за підсумками виборів. «Я хочу побажати миру для нашого регіону. Відкрити сторінку і еру мирного розвитку. Ми маємо намір розвивати і поглиблювати співробітництво з країнами ЄАЕС і ОДКБ. І обов’язково будемо рухатися в цьому напрямку», — заявив він в ніч, подякувавши російське керівництво за підтримку, надану Вірменії. На завершення свого виступу Пашинян закликав своїх прихильників на мітинг в понеділок увечері на площі Республіки в Єревані, заявивши, що народ дав його партії «сталевий мандат».

У той же час, передвиборний блок Кочаряна «Вірменія» виступив із заявою про те, що перші підсумки виборів в країні є спірними і не вселяють довіри. «Найсерйозніша причина недовіри — це сотні сигналів, що надходять з різних виборчих дільниць, що свідчить про систематичну, заздалегідь спланованою фальсифікації результатів виборів», — йдеться в заяві. «Блок» Вірменія «не прийме результати виборів до тих пір, поки всі проблемні питання не будуть з’ясовані і Сумніву не будуть розвіяні», — наголошується в ньому.

Що з іншими партіями і блоками?

Слідом за політсилами Пашиняна і Кочаряна, за результатами обробки бюлетенів з 1050 дільниць з 2008, слідують блок екс-президента Сержа Саргсяна «Честь маю» (5,39% голосів) і партія Гагика Царукяна «Процвітаюча Вірменія» (4,59%). Виборчий поріг для партій — 5%, для блоків — 7%. Згідно вірменському законодавству, в парламент повинні пройти хоча б три політичні сили. Якщо немає третьої партії або блоку, що долає бар’єр, як в даному випадку, такою силою стане те об’єднання, яке ближче до прохідного балу. Судячи з нинішнього розкладу сил, до парламенту увійде саме партія Царукяна, хоч вона і набрала менше відсотків, ніж блок «Честь маю».

Решта партій і блоків не набрали і трьох відсотків голосів виборців, а більшість і одного.

Обстановка в Єревані

Протягом усього дня голосування обстановка Єревані була спокійна. Незважаючи на побоювання експертів, вона залишилася такою і після публікації перших результатів голосування. Кореспондент ЗМІ, пройшовши по центру нічного Єревана, не помітив ніяких хвилювань.

Поява Пашиняна в штабі, куди відразу ж стяглися його прихильники, стало єдиною нічною подією в Єревані і завершилася вона так само раптово, як і почалася.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: , ,

Загрузка...