Оксана Сироїд зробила несподівану заяву щодо Володимира Зеленського

«Основна новина, яку обговорюють після зустрічі новообраного Президента з Головою ВР і представниками фракцій – це дата інаугурації, але зустріч варто запам’ятати з інших причин. Новообраний Президент приїхав до парламенту для розмови. Вперше.  Кожен попередній президент для парламенту намагався бути домашнім насильником – мотлошити кожного окремо і всіх разом. Переважно «за викликом» і переважно поночі. А тут – несподівана нормальність. Нормально приїхав, нормально серед дня, і нормально говорив», — дивується на своїй сторінці у Facebook заступник Голови Верховної Ради України Оксана Сироїд.

Варто зазначити, що на зу­стрі­чі не були при­су­тні го­ло­ви фра­кцій БПП та На­ро­дний фронт Ар­тур Ге­ра­си­мов та Ма­ксим Бур­бак. Во­ло­ди­ми­ру Зе­лен­сько­му журналісти задали пи­та­н­ня, чи були у них ва­го­мі при­чи­ні для від­су­тно­сті – можливо, вони пе­ре­бу­ва­ють за кор­до­ном, чи вони так ви­ра­зи­ли став­ле­н­ня до його осо­би. На це Во­ло­ди­мир Зе­лен­ський від­по­вів: «Це став­ле­н­ня не до моєї осо­би­сто­сті, це по­ва­га до на­ро­ду Укра­ї­ни, який обрав Пре­зи­ден­та».

Як передає Newformat.info, під час зустрічі обго­во­рю­ва­лось, зокре­ма, пи­та­н­ня дати інав­гу­ра­ції. Во­ло­ди­мир Зе­лен­ський за­про­по­ну­вав 19 трав­ня, але на жаль, при­йти до єди­ної то­чки зору не вда­ло­ся, тому оста­то­чне рі­ше­н­ня ста­не ві­до­мо лише 14 трав­ня.

На своїй сторінці у Facebook Володимир Зеленський написав: «Вважаю, що інавгурація має відбутися 19 травня. Саме на цій даті я наполягав і на сьогоднішній зустрічі з головами парламентських фракцій. Саме про 19 травня писав у листі голові Верховної Ради Андрієві Парубію. Сподіваюся, що народні депутати підтримають наші пропозиції на своєму засіданні 14 травня, адже нам потрібно працювати. Зокрема і з парламентом. 
Визначеність вкрай важлива і для народу України, і для іноземних гостей, які вже висловили бажання прибути на урочистості, і для мене особисто».

«Ми хочемо мати таку владу, щоб її було за що поважати. А повага до влади неможлива без того, щоб державні інституції ставилися з повагою одна до одної. Може раптом ми стаємо свідками народження нової політичної культури? І стосовно дати, вважаю треба підтримувати 19 травня, як запропонував новообраний Президент», — так відреагувала у Facebook Оксана Сироїд.

Щодо роз­пу­ску Вер­хов­ної Ради Во­ло­ди­мир Зе­лен­ський про­ко­мен­ту­вав: «За­ра­но про це го­во­ри­ти, ще не­має пов­но­ва­жень. Як тіль­ки бу­дуть пов­но­ва­же­н­ня, ви отри­ма­є­те від­по­відь».

Між тім, на офіційному сайті інтернет-представництва Президента України українці збирають підписи про про дострокове припинення повноважень Верховної Ради України VIII скликання.  Петицій про розпуск, як виявилося, створено багато, №22/052270-еп — одна з них.

Нагадаємо, 3 травня, газети «Голос України» та «Урядовий портал» оприлюднили офіційну інформацію про результати виборів Президента України. Тепер, згідно з українським законодавством, інавгурація президента має відбутися протягом 30 днів (не пізніше 2 червня).

Раніше Володимир Зеленський заявляв, що ЦВК навмисно затягувала з оголошенням офіційних результатів голосування, щоб у нього не було можливості розпустити парламент.

Олександра Буділка

Поделитесь в соц сетях!

Теги: , ,

Загрузка...