Нідерланди заявили про нові дані у справі MH17

Нідерланди, які звернулися з позовом до ЄСПЛ проти Росії у справі про катастрофу рейсу MH17, надаватимуть суду нову інформацію у цій справі, йдеться в листі голландського МЗС, адресованого Палаті представників країни.


Уряд Нідерландів в п’ятницю заявив про рішення подати позов проти Росії в ЄСПЛ у зв’язку з катастрофою рейсу MH17. Мін’юст РФ повідомив, що ЄСПЛ не повідомляв Росію про позов. У прес-службі суду для ЗМІ заявили, що скарга Нідерландів надійшла в ЄСПЛ і знаходиться на стадії розгляду. МЗС РФ заявив, що подача позову утруднить пошук істини, а Нідерланди з самого початку встали на шлях одностороннього покладання на Росію провини за катастрофу МН17.

«Нідерланди матимуть право брати участь в слуханнях, відповідати на будь-які додаткові питання, які можуть виникнути у ЄСПЛ, і, якщо буде потрібно, надавати нову інформацію по справі, що стосується аварії рейсу MH17», — йдеться в листі президенту Палати представників (нижня палата двопалатного парламенту Нідерландів) від міністрів закордонних справ і юстиції Нідерландів від 10 липня 2020 року про подачу позову в ЄСПЛ проти РФ.

Малайзійський Boeing, що летів з Амстердама в Куала-Лумпур рейсом MH17, зазнав аварії 17 липня 2014 року за Донецьком. На борту знаходилися 298 чоловік, всі вони загинули. Київ звинуватив у катастрофі ополченців, ті заявили, що не мають коштів, які дозволили б збити повітряне судно на такій висоті.

Спільна слідча група, яка під керівництвом генпрокуратури Нідерландів проводить розслідування обставин катастрофи, раніше представила проміжні підсумки. Слідство стверджує, що Boeing був збитий із зенітного ракетного комплексу «Бук», що належав 53-й зенітно-ракетній бригаді ВС РФ з Курська.

Прес-секретар президента РФ Дмитро Пєсков не раз заявляв, що Москва категорично відкидає звинувачення в причетності до краху малайзійського Boeing.

Суд у справі про катастрофу рейсу MH17 почався в Нідерландах 9 березня 2020 року. По ньому проходять чотири фігуранта — Ігор Гіркін-Стрєлков, Сергій Дубинський, Олег Пулатов і українець Леонід Харченко. Пулатова на суді представляє міжнародна група, що складається з двох голландських і одного російського адвоката. Решти підозрюваних судять заочно.

Суд в Нідерландах викликав підозрюваних у справі про катастрофу рейсу MH17 на сході України на наступний блок слухань, які почнуться 31 серпня.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: , ,

Загрузка...
Load...