Нетаньяху 8 лютого постане перед судом відразу за трьома справами про корупцію

Нетаньяху 8 лютого постане перед судом відразу за трьома справами про корупцію

«Містер Тефлон» – так Біньяміна Нетаньяху неодноразово називали The Jerusalem Post і інші видання.

Кримінальні справи під умовними назвами «Справа 1000», «Справа 2000» і “Справа 4000” нависають над ним уже кілька років – а він продовжує вигравати одні вибори за іншими. В 2019 і 2020 роках кнесет переобирали тричі, але прем’єрська партія «Лікуд» незмінно залишалася однією з найбільших в парламенті.

У новий електоральний цикл Нетаньяху вступив в статусі першого в історії Ізраїлю прем’єр-міністра, якому пред’явлені звинувачення у кримінальній справі. У травні минулого року він був присутній на першому засіданні процесу, на наступних технічних його представляли адвокати. І тепер, в понеділок, після багаторазових перенесень через коронавируса, Нетаньяху візьме участь в першому засіданні активної фази процесу, присвяченому поданням доказової бази обвинувачення і захисту. Business FM запитала жителів Ізраїлю про їхнє ставлення до подій. Ось що говорить мешканка Хайфи Ольга.

«Країна вже дуже давно живе без чинного прем’єра, тобто це все виконуючий обов’язки. Якщо так подивитися, то політична криза у нас давно, тому в цьому сенсі нічого не змінилося, нічого нового поки що не придумали. В цілому, я нічого поганого про нього сказати не можу. Я повинна бути вдячна Ізраїлю, яким давним-давно керує Нетаньяху ».

Думка мешканки Рамат-Гана Анни:

«Я відносно недавно переїхала з Росії, мене абсолютно не влаштовує політична ситуація в Росії, і для мене ситуація, що склалася з Нетаньяху виглядає саме так. Я в жодному разі не стала б за нього голосувати. Я дуже хотіла б, щоб суд над ним відбувся, а він не придумав би чергову відмазку, тому що все локдауни, які були до цього у нас в країні, чомусь потрапляли на його судові розгляди, які постійно переносили. Особисто мене все це дико дратує».

Про своє ставлення розповів житель Бней-Браку Микита:

«Я особливого політичного думки не маю в Ізраїлі. Я просто не підтримую нікого і не хочу в це влазити. Тому я на виборах, наприклад, викидав білий квиток, що означає, що ні за кого не голосуєш. Ось моя думка».

Основні претензії, пред’явлені прокуратурою Нетаньяху, стосуються шахрайства та зловживання повноваженнями. За «Справою 1000» прем’єра звинувачують в отриманні дорогих подарунків на більш ніж 200 тисяч доларів, в тому числі у вигляді сигар і шампанського. За «2000» – в «покупці» позитивних коментарів у великій газеті «Едіот Ахронот» в обмін на регуляторні перепони для її конкурента. А по “Справі 4000” – в «покупці» позитивного висвітлення у телеком-гіганта Bezeq в обмін на регуляторні послаблення. І все це – за шість тижнів до чергових позачергових виборів до кнесету.

Чи є шанси у Нетаньяху? Коментує президент Інституту східного партнерства Авраам Шмулевич.

«Перешкодою для кар’єри Нетаньяху було б обвинувальний висновок, якби воно було до виборів. До всього іншого народ вже звик. Населення Ізраїлю розділило на дві частини: одні вірять, що у цього суду є підстави, інша половина виборців вірить, що все це було спочатку сфальсифіковано прокуратурою для того, щоб усунути Нетаньяху від влади. Деякі в Ізраїлі говорять про спробу «юридичного перевороту» і так називають це розслідування».

Поділитись