НАТО завершує формування системи повітряної розвідки і спостереження за Росією

НАТО завершує формування системи повітряної розвідки і спостереження AGS (Alliance Ground Surveillance), частиною якої є безпілотні літальні апарати стратегічного класу RQ-4 Global Hawk Block 40.

Ще на саміті НАТО в Чикаго в 2012 році був підписаний контракт на поставку системи повітряної розвідки наземних цілей НАТО AGS (Alliance Ground Surveillance). AGS призначена для стеження з повітря за наземної і надводною обстановкою режимі, близькому до реального часу, в будь-який час доби і в будь-яких погодних умовах за допомогою безпілотників класу HALE (High Altitude Long Endurance).

Система AGS NATO надасть альянсу здатність контролювати з повітря значні за площею ділянки земної і морської поверхні з великого видалення від розвідувати об’єктів. Вся розвідка буде здійснюватися тільки з міжнародного або союзного повітряного простору.

Організаційно ядро ​​системи (NATO AGS Core System) включає командування (Support Segment), наземний компонент (Ground Segment) і повітряний компонент (Air Segment), основні сили і засоби яких розгортаються на авіабазі ВПС Італії Сігонелла (Сицилія), яка також буде використовуватися як база Об’єднаної системи збору інформації, спостереження і розвідки НАТО (JISR), центр підготовки персоналу та збору даних.

Наземний компонент буде складатися з восьми транспортабельних і восьми мобільних автоматизованих комплексів збору, обробки, зв’язку і управління розвідувальними засобами систем C2ISR (Command, Control, Intelligence, Surveillance and Reconnaissance), що забезпечують пряму радіозв’язок або супутникове широкосмугове високошвидкісне з’єднання з безпілотниками. Наземні елементи можуть розгортатися на театрах військових дій в різних конфігураціях.

Повітряний компонент спочатку буде включати п’ять БЛА RQ-4D. Ці апарати, для яких іноді використовується назва Alliance Hawk, розроблені на базі БЛА RQ-4B Global Hawk модифікації Block 40 ВПС США. Його конструкцію компанія Northrop Grumman спеціально адаптувала під особливі вимоги програми AGS

П’ятнадцять держав НАТО підписали меморандум про взаєморозуміння з питання спільної реалізації програми створення системи AGS у вересні 2009 року. Даний документ заклав законодавчу базу для розробки системи, встановив бюджет і організаційну структуру програми. Одночасно були створені Організація з управління програмою AGS НАТО (NAGSMO) і Агентство з управління програмою AGS (NAGSMA), які несуть відповідальність за її реалізацію. З моменту підписання початкового меморандуму з числа 15 учасників програми з різних причин вибули Канада, Данія і Польща, проте приєдналася Естонія.

В даний час в програмі придбання системи AGS беруть участь Болгарія, Чехія, Естонія, Німеччина, Італія, Латвія, Литва, Люксембург, Норвегія, Румунія, Словаччина, Словенія і США. У той же час всі 28 країн Північноатлантичного альянсу повинні брати участь в підтримці системи AGS в процесі експлуатації.

Перший з п’яти БЛА RQ-4D системи AGS NATO 21 листопада 2019 року приземлилися в Європі на авіабазі Сігонелла (Сицилія, Італія), на своєму новому аеродромі постійного базування. Ще в жовтні в альянсі оголосили, що для БЛА RQ-4D при виконанні ними розвідувальних польотів обраний позивний «MAGMA».

Як і RQ-4B Global Hawk Block 40, БЛА НАТО оснащені розроблено за програмою MP-RTIP (Multi-Platform Radar Technology Insertion Program) радіолокаційною станцією AN / ZPY-2. Ця РЛС з активними фазованими антенними ґратами трисантиметрового діапазону (X-band) забезпечує режими відображення рухомих наземних цілей GMTI (Ground Moving Target Indicator), повітряних цілей, що летять низько, бокового огляду з синтезованою апертурою (SAR) і наземної радіолокації високого дозволу.

Безпілотні літальні апарати стратегічної розвідки RQ-4D Global Hawk Block 40 можуть перебувати в повітрі до 30 годин. Їх засоби розвідки з висоти в 18 км зможуть фіксувати все, що відбувається на глибині понад 200 кілометрів від державного кордону Росії.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: , , ,

Загрузка...
Load...