«Нафтогаз» вивчає можливість нових позовів проти «Газпрому»

Компанія «Нафтогаз України» вивчає можливість нових позовів проти «Газпрому». Про це повідомив у понеділок виконавчий директор компанії «Нафтогаз України» Юрій Вітренко в Facebook.

За його словами, мова йде про позов про зловживання «Газпромом» своїм становищем за новим транзитним контрактом і за контрактом між «Нафтогазом» і «Газпромом» про переуступку боргових зобов’язань «РосУкрЕнерго».

«Зараз ми вивчаємо можливості» Нафтогазу «для вирішення зазначених проблем, серед них можна виділити наступне: скарга в європейський антимонопольний орган (з перспективою судового процесу в суді Європейського Союзу) щодо зловживання» Газпромом «своїм домінуючим становищем», — зазначив він.

«Нещодавно нами були виявлені обставини щодо ролі» Газпрому «в операціях з борговими зобов’язаннями» РосУкрЕнерго» (раніше компанія виступала посередником при поставках газу в Україну), через які» Нафтогаз «отримав значні збитки», — пояснив Вітренко.

При цьому він визнав, що «краще вирішувати всі проблемні питання без судових процесів» і що на першому етапі «Нафтогаз» намагається обговорювати зазначені питання безпосередньо з «Газпромом». «Якщо ми не знайдемо спільної мови, будемо звертатися до політичного керівництва держави для досягнення домовленостей на міждержавному рівні», — додав він.

Вітренко також позначив ряд проблемних тем, які, на його думку, все ще існують у відносинах сторін. Серед них він виділив неможливість перенесення точок придбання європейськими компаніями російського газу на українсько-російський кордон по новому транзитному контракту, а також неможливість експорту газу з РФ «незалежними від» Газпрому «компаніями».

За словами Вітренко, рішення цих питань нібито дозволить українській стороні отримати «додаткові мільярдні доходи від транзиту», знизити ціни на газ на Україні на 25% навіть без прямих поставок газу з РФ, а також отримати ряд інших вигод.

Процес проти Росії за втрату активів в Криму

Також «Нафтогаз» готує для подання в європейський арбітражний суд новий пакет документів в рамках процесу проти Росії за втрату активів в Криму, повідомив Вітренко.

«На цьому тижні ми завершуємо підготовку до чергового подання документів в рамках арбітражного процесу проти Російської Федерації щодо активів в Криму», — написав він, нагадавши, що цей арбітражний процес триває вже кілька років.

«В арбітражі за активами в Криму нам протистоїть держава Російська Федерація, а не «Газпром», — продовжував він. — Тому цей арбітраж не підпадає під угоду про врегулювання з «Газпромом», яке «Нафтогаз» уклав в грудні». За його словами, мова в даному процесі йде про $ 8 млрд, включаючи відсотки.

Вітренко повідомляв в січні, що «Нафтогаз» подасть оновлені позови до РФ по кримським активів, а рішення по ньому очікує в кінці поточного року або в 2021 році. У вересні 2017 року »Нафтогаз» подав позов проти РФ до Міжнародного трибуналу з вимогою відшкодувати збитки в зв’язку з втратою активів в Криму. До переліку оціненого майна входять виробничі активи дочірньої компанії «Чорноморнафтогаз», газ в підземному сховищі в Криму, а також активи інших дочірніх компаній «Нафтогазу».

Всього українські компанії та підприємці подали вісім позовів щодо захисту інвестицій в Криму. Крім «Нафтогазу», це «Укрнафта», Ощадбанк, «Лугзор», «Стабіл», «Еверест», Приватбанк і бізнесмен Ігор Коломойський.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: , ,

Загрузка...