На вибори в Німеччині будуть допускати щеплених і нещеплених громадян

У день виборів в бундестаг 26 вересня в Німеччині не буде поділу на щеплених і нещеплених громадян.

Останніх допустять на ділянки без жодних застережень, але маски доведеться носити всім.

Той факт, що влада не збирається обмежувати виборчі права тих, хто з яких-небудь причин досі не вакцинувалася від ковіда, підтвердив глава федеральної виборчої комісії Георг Тіль. Це рішення виглядає вельми принциповим на тлі часткового посилення вимог до відвідування громадських місць. У деяких землях вже недостатньо навіть ПЛР-тесту, щоб сходити в ресторан, клуб, театр або музей, — на вході приймаються виключно прищепні сертифікати або довідки про антитіла після хвороби.

Правило «трьох П» ( «прищепився, перехворів, протестувався»), звичайне для інших громадських місць в ФРН, на виборчих дільницях діяти не буде, повідомив Тіль. В теорії влади могли б зобов’язати нещеплених громадян проголосувати поштою, але не стали цього робити. «Кожен зможе скористатися своїм виборчим правом», — зазначив чиновник. Однак «гігієнічні концепції» ніхто не відміняв. Щоб забезпечити безпеку виборців, повсюдно буде діяти масковий режим. Носити потрібно саме респіратори класу FFP-2. При цьому кожна виборча комісія має право самостійно вирішувати, що робити з порушниками, які відмовляться добровільно використовувати захист рота і носа. А такі напевно знайдуться — наприклад, серед прихильників «ковід-дисидентського» руху «Альтернативне мислення», які на свої демонстрації принципово приходять без масок і не витримують дистанцію.

Тим часом деякі німецькі регіони недавно пішли по шляху посилення правила «трьох П», пише Spiegel online. Піонером став Гамбург, а слідом за ним ще сім федеральних земель (Берлін, Гамбург, Гессен, Рейнланд-Пфальц, Баден-Вюртемберг, Саксонія і Нижня Саксонія) ввели у себе «правило двох П». Воно ускладнить життя для нещеплених, які, можливо, тепер не зможуть потрапити в деякі розважальні, культурні та спортивні заклади і на масові заходи навіть з експрес-тестом, оплаченим з власної кишені.

Втім, нове правило вводиться в цілому на експериментальній і добровільній основі — у всякому разі поки що. Тобто виглядає, скоріше, як пропозиція бізнесу з боку влади, а не як повинність. Заклади, які хочуть відкрити двері тільки для клієнтів з антитілами (їм зате нададуть більше свобод аж до можливості не носити маски), повинні зареєструватися в спеціальній системі. Як визнає видання, від цього виникла плутанина, оскільки далеко не всі бізнесмени готові втратити значну частину клієнтів. Однаковості в застосуванні цього правила немає ще й тому, що деякі землі все ж передбачають обов’язкову ізоляцію нещеплених, якщо цифри заражень і госпіталізацій поповзуть вгору.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: , ,

Загрузка...