МЗС Росії звинуватив YouTube і Німеччину в інформаційній агресії проти ЗМІ країни

Німецькомовні проекти холдингу RT піддалися безпрецедентною інформаційної агресії з боку відеохостингу YouTube при потуранні або за ініціативою властей Німеччини, говориться в заяві МЗС Росії.

«Німецькомовні проекти російського медіахолдингу RT піддалися акту безпрецедентною інформаційної агресії з боку відеохостингу YouTube, скоєного при очевидному потуранні, а то й за наполяганням німецької сторони. Вилучені без права на відновлення акаунти двох медіаоператорів групи RT — RT DE і Der Fehlende Part. Спроби інтернет-гіганта пов’язати такі кричущі дії з якимись абстрактними «порушеннями внутрішніх правил спільноти» в якості обґрунтування цього очевидного прояви цензури і придушення свободи вираження думок розглядатися не можуть і не будуть», — йдеться в заяві, яку опубліковано на сайті російського дипломатичного відомства.

«Не викликає ніяких сумнівів, що на подібні неправомірні дії щодо медіапроекту, що займає четверту сходинку рейтингу популярності німецькомовних ЗМІ в категорії« Новини і політика », хостинг YouTube пішов при гласною і негласної підтримки німецької влади і місцевих ЗМІ, без сорому і практично відкрито піддавали кореспондентів російських мовників багаторічної цькування, включаючи блокування банківських рахунків, наклеп у публічному просторі і т.д. Мета агресії щодо проектів російського медіахолдингу очевидна — заглушити не укладаються в комфортний для німецького офіціозу медійний фон джерела інформації», — підкреслили в МЗС Росії.

«Таким чином, на догоду кон’юнктурним інтересам, взяли гору над проголошеними ліберальними« нормами і цінностями », американська інтернет-платформа і німецька влада своїми діями призвели до того, що 700-тисячна німецькомовна аудиторія, яка підписалася на згадані інтернет-канали, відразу втратила обраного нею джерела інформації. Дату реалізації плану, мабуть, підбирали з особливим цинізмом, з огляду на, що 28 вересня відзначається Міжнародний день загального доступу до інформації», — звернули увагу в російському дипломатичному відомстві.

«З урахуванням характеру події, повністю вписується в логіку розв’язаної проти Росії інформаційної війни, прийняття відповідних симетричних заходів щодо німецьких ЗМІ в Росії, до того ж неодноразово викритих в участі у втручанні у внутрішні справи нашої країни, представляється не тільки доречним, але і необхідним . Беручи до уваги проігноровані німецькою стороною багаторазові заклики до повернення до виконання своїх міжнародних зобов’язань в галузі захисту прав ЗМІ і свободи слова, вважаємо такі заходи єдино можливим способом стимулювати зацікавленість партнерів у конструктивному і змістовному діалозі навколо цієї неприйнятної ситуації», — підкреслили в МЗС Росії.

«За підсумками розгляду звернення телеканалу RT з проханням про захист у зв’язку з дискримінацією вирішено звернутися до компетентних відомств Російської Федерації з пропозицією про розробку та прийняття щодо хостингу YouTube і німецьких ЗМІ заходів у відповідь», — уклали в російському дипломатичному відомстві.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: , , ,

Загрузка...