Мінськ запропонував купити нафту в України, Азербайджану, Казахстану та Польщі

Білорусь направила пропозиції про покупку нафтив Україну, в Азербайджан, Казахстан, Польщу і країни Балтії.

Про це заявив перший віце-прем’єр республіки Дмитро Крутой за підсумками наради у президента країни.

«Уряд продовжує відпрацьовувати схему альтернативних поставок нафти, вивчаються всі можливі варіанти. Ми розіслали відповідні комерційні пропозиції. Всі комерційні служби наших заводів, Білоруської нафтової компанії знаходяться на переговорах практично в щоденному режимі, — сказав Крутой, слова якого наводить агентство БелТА. — Думаю, тут ми теж скоро отримаємо альтернативні варіанти поставки конкретної нафти».

За його словами, пропозиції спрямовані Україні, Польщі, країнам Балтії, Казахстану і Азербайджану. «Ми зараз зайнялися цим питанням», — додав він.

Крутой також повідомив, що Білорусь вважає економічно недоцільним платити російським нафтовим компаніям премію до ціни на нафту в колишньому обсязі.

«Ми як і раніше дотримуємося позиції, що в умовах реалізації податкового маневру і щорічного збільшення вартості нафти для Білорусі за рахунок зменшення мита платити премію російським нафтовим компаніям в тому розмірі, в якому ми домовлялися це робити в 2011 році, сьогодні не має ніякого сенсу . Це просто економічно недоцільно», — сказав він.

Перший заступник глави уряду Білорусії стверджував, що російські партнери поки не йдуть назустріч Білорусі з питання перегляду розміру премії до ціни на нафту. «Поки [в РФ] не хочуть рухатися за розміром цієї премії», — зазначив Крутой.

За його словами, назустріч пішла тільки компанія Михайла Гуцерієва (співвласник групи «Сафмар», яка включає «Русснефть»). «Йде переговорний процес. Ми розіслали всім свої пропозиції. Вважаємо, що від білоруського ринку в будь-якому випадку відмахнутися просто так дуже складно: ми є великим споживачем російської нафти (приблизно 10% російського експорту)», — сказав Крутой. «Переговори триватимуть, і, я сподіваюся, рішення буде знайдено», — додав він.
Історія питання

Мінськ і Москва ведуть непрості переговори про постачання російських вуглеводнів до Білорусі. Президенти Білорусі і РФ 30-31 грудня обговорювали це питання по телефону. За підсумками переговорів Лукашенко доручив укласти контракти з компаніями з РФ на постачання нафти в 2020 році для забезпечення безперебійної роботи двох білоруських НПЗ, однак станом на 1 січня документи підписані не були. У концерні «Белнефтехим» 3 січня заявили, що поставки російської нафти не здійснюються. Завантаження нафтопереробних заводів була знижена до мінімального технологічно дозволеного рівня. 4 січня було відновлено разові контракти на поставку нафти на білоруські НПЗ. У Мінську розраховують, що в січні на НПЗ надійде близько 650 тис. тонн нафти.

Президент Білорусі Олександр Лукашенко також доручив керівництву «Белнефтехим» укласти контракти на поставку нафти і пропрацювати умови поставок альтернативного сировини з портів Балтії залізницею і по нафтопроводу «Дружба».

Поделитесь в соц сетях!

Теги: , ,

Загрузка...
Load...