Метою була Тіхановська: Nexta про операції з посадкою літака Ryanair

Спочатку операція з посадкою в Мінську рейсу Ryanair могла готуватися під лідера опозиції Білорусі Світлану Тіхановську.

Таку думку висловив Telegram-канал Nexta.

23 травня в Мінську через повідомлення про бомбу здійснив посадку летів з Афін до Вільнюса лайнер компанії Ryanair. Пасажирів літака відправили на повторний огляд. Серед них виявився один із засновників опозиційного білоруського Telegram-каналу Nexta Роман Протасевич, він був затриманий. Лідери білоруської опозиції і влади деяких європейських країн назвали інцидент спланованою операцією.

Білоруська ж сторона заявила, що було отримано повідомлення про мінування літака від «ХАМАС», диспетчер діяв відповідно до міжнародних правил, а екіпаж сам прийняв рішення про посадку.

Telegram-канал Nexta звернув увагу на те, що електронний ящик, з якого, за заявою білоруської влади, надійшло повідомлення про мінування лайнера, був створений 14 травня.

«Саме 12-14 травня в Афінах перебувала лідер білоруського протесту Світлана Тіхановська. Чому ж режим вибрав Романа, а не Світлану? Побоялися більш серйозних наслідків?» — задався питанням автор поста.

Раніше Лукашенко, коментуючи ситуацію з екстреною посадкою літака Ryanair в Мінську, заявив, що діяв законно, а тиск з боку Заходу назвав багаторівневим терором.

За його словами, недоброзичливці республіки перейшли від організації бунтів до етапу «удушення».

«Вони переступили безліч червоних ліній, перейшли межі здорового глузду і людської моралі», — сказав білоруський лідер на зустрічі в парламенті. Подробиці наводить агентство Sputnik Білорусь.

У США і Європі, на думку Лукашенка, все відреагували «як під копірку» і «занадто швидко», при цьому, за його відомостями, на борту був терорист, про що знали «далеко за межами республіки».

У свою чергу в офісі Зеленського назвали Росію організатором екстреної посадки борту Ryanair в Мінську. Радник глави офісу президента України Михайло Подоляк вважає, що «головним організатором і вигодонабувачем» примусової посадки літака Ryanair в Мінську є РФ.

«Ніякого компромісного виходу з тривалої політичної кризи за участю європейських посередників більше неможливо. Єдиний шлях у Лукашенка — остаточно розчинити свою країну в РФ. Виходячи з підсумкової ціни події, безсумнівно, що головним організатором і вигодонабувачем примусової посадки є РФ. Більш того, зараз вже абсолютно очевидно, що саме РФ свого часу готувала щось подібне для України. в вигляді неіснуючої «спецоперації» з точно таким же примусовим сценарієм і подальшої максимальної дискредитацією нашої країни».

Поделитесь в соц сетях!

Теги: , , ,

Загрузка...