Мер Львова запропонував передати регіонам право на пом’якшення карантину

Мер Львова Андрій Садовий висловив підтримку своєму черкаському колезі Анатолію Бондаренку, який раніше визначеного урядом України терміну почав знімати карантинні обмеження в місті.

Садовий запропонував передати регіонам право самостійного прийняття рішення про пом’якшення карантину.

«Треба припинити будь-які переслідування мера Черкас. Він висловив думку суспільства. Нам потрібна єдність і здоровий глузд», — написав Садовій на своїй сторінці в Facebook. Він також висловив думку про те, що регіони повинні самі вирішувати, відмовлятися чи від карантину у зв’язку з поширенням коронавірусу. «Моя пропозиція: уряду має делегувати містах більше самостійності в прийнятті рішень щодо карантину. Таку пропозицію Львів відправив в кабмін ще в середу», — стверджує мер.

У той же час Садовій визнав, що будь-який крок зі зняття обмежень повинен бути зваженим, щоб не отримати «колапс в органах державної або місцевої влади».

30 квітня в Черкасах за рішенням мерії відкрили перукарні, об’єкти спортивної інфраструктури, літні майданчики ресторанів, магазини з продажу непродовольчих товарів, меблів, книжкової продукції, ринки і ярмарки з продажу сільськогосподарської продукції та квітів, а також міські парки і сквери. Це спровокувало конфлікт між місцевою і центральною владою. У поліції повідомили про порушення кримінальної справи за статтею про порушення санітарних правил і норм. Президент України Володимир Зеленський пригрозив меру Черкас Анатолію Бондаренку юридичними наслідками за дострокове пом’якшення карантину в місті всупереч чинним загальнодержавним обмеженням у зв’язку з пандемією коронавірусу. У відповідь Бондаренко пригрозив главі держави почати опір за критику пом’якшення карантину в місті.

Прихильники початку пом’якшення карантинних заходів з’явилися і в інших регіонах України. Міська рада Мукачево Закарпатської області повідомила про плани відкрити торгові центри і парки вже з 4 травня. У Києві ж представники малого бізнесу з 29 квітня неодноразово проводили пікети біля органів центральної влади країни з вимогами захистити бізнес, дозволивши працювати індивідуальним підприємцям.

Карантин через коронавірус уряд України ввів 17 березня. З цього моменту були закриті всі магазини, крім продуктових, аптек і АЗС, пізніше була дозволена робота зоомагазинів, хімчисток і ряду інших об’єктів. З 1 травня дозволена діяльність продовольчих ринків. Уряд України представило план пом’якшення карантину, який має намір розпочати реалізовувати з 11 травня.

Поделитесь в соц сетях!

Теги:

Загрузка...
Load...