Медики назвали найпоширеніші травми на протестах в Білорусі

Білоруські медики з 10 серпня працюють в посиленому режимі. Найпоширеніші травми в ці дні — гематоми від кийків і черепно-мозкові травми.

Посилений режим серед медичних служб Мінська був введений 10 серпня, розповіла РБК фельдшер виїзної бригади швидкої допомоги Вікторія. Вона чергувала вночі 10 серпня і вивозила поранених в тому числі і з Пушкінської площі, де в той день йшли найзапекліші зіткнення.

«Ми їхали в самий епіцентр, брали протигази з собою і укладку (набір медикаментів) на випадок масових травм», — розповідає вона. Через серйозність поранень і кількості поранених на протестах вони були в пріоритеті і доводилося ігнорувати інші виклики, диспетчери пояснювали хворим, що всі сили кинуті на евакуацію поранених з місць зіткнень з ОМОНом, продовжує Вікторія.

«За ніч протестів на нашу бригаду довелося шість постраждалих звідти (з місць протестів — РБК), один важкий», — каже вона і додає, що за словами колег приблизно стільки ж вивозили і інші бригади. «Найпоширеніші травми — осколкові поранення рук, ніг, грудей, шиї, обличчя, очей, непроникаючі кульові поранення гумовими кулями з переломами ребер, закриті черепно-мозкові травми легкого та середнього ступеня з забитими ранами голови, була травматична ампутація стопи, кровотечі, контузія, ну, і панічні атаки», — каже Вікторія.

Для роботи з постраждалими на мітингах мобілізували студентів БДМУ (Білоруського державного медичного університету) і Мінського державного медколеджу, розповів РБК студент одного з медичних вузів. «9 та 10 серпня навантаження збільшилося колосально, стягнули всі медрезерви, в приймальнику було не проштовхнутися, — сказав він. — В основному гематоми від кийків, внутрішні крововиливи черевної порожнини і поранення від гумових куль».

«У ці дні [навантаження] виразно збільшилося, — розповідає РБК медпрацівник двох лікарень, колишня волонтер в ці дні в Міській клінічній лікарні швидкої медичної допомоги. — Поставили позачергову зміну в ніч з 9-го на 10-е серпня. Екстрена операційна просто була не готова до такого масового надходження. Число хворих збільшилася приблизно в 3-4 рази». Саме туди везли більшість поранених на протестах, туди ж зараз відвозять людей з ізолятора на вулиці Окрестіна, яким потрібна медична допомога. «Привозили з серйозними ушкодженнями, які вимагають інтенсивної терапії, таких везли повз приймального відділення відразу в реанімацію. 10-го ще була людина, яку повезли одразу в хірургію, була потрібна термінова діагностична лапароскопія», — розповідає вона.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: , ,

Загрузка...
Loading...