Масові протести в США приймають загрозливий характер

Масові протести і безлади в США не вщухають з вбивства Джорджа Флойда 25 травня.

Тільки за останні дні кілька людей загинуло в сутичках між прихильниками Black Lives Matter і правими активістами. Відбуваються сутички з поліцією, є маса постраждалих і жертв. Протестуючі вимагають скасувати поліцію, змінити владу, вирішити проблему расизму в країні.

В ході протестів поліцейські застрелили лівого активіста, якого підозрювали у вбивстві прихильника Трампа. 48-річного члена антифа Майкла Райноела звинуватили в тому, що він застрелив правого активіста Аарона Деніелсона на автопробігу «Молитва патріотів» за Дональда Трампа в Портленді. Під час затримання напередодні поліцейські застрелили Районела.

В Луїсвіллі відбулися запеклі зіткнення учасників руху BLM і тих, хто, втомившись від погромів, вийшов на протести на підтримку білого населення. Непоодинокі й збройні конфлікти.

До виборів президента США залишається близько двох місяців. Дані опитувань на стороні Джозефа Байдена, але його опонент Дональд Трамп починає підходити до нього все ближче: згідно з дослідженням Morning Consult, перед з’їздом демократів Байден отримував 52%, а Трамп — 42%, але після з’їздів обох партій — 50% і 44% відповідно . Судячи з опитувань, програма дій Байдена для американців стає менш переконливою.

На тлі того, що відбувається в країні видання USA Today задається питанням: «Якщо Америка настільки поляризована, з виборцями, що дивляться на світ через такі різні лінзи, то як майбутній президент керуватиме країною після виборів?»

Економіст, інвестиційний банкір Євген Коган прокоментував те, що відбувається в США. Він передбачає, що в Штатах «ще трохи — і запалає». «Є у мене легке відчуття, що, заради захоплення влади, демократи починають йти по тонкому льоду під девізом« Після нас хоч потоп», — пише економіст.

Також він зазначає, що нинішня ситуація з рухом BLM — результат відмінно виконаних провокацій. Заворушення і насильство не припиняються.

«Цілком достатньо одного сірника, щоб запалахкотіло. І, боюся, цей сірник таки знайдуть в найближчі два місяці», — пише Коган.

На його думку, навряд чи варто оживати всеосяжного хаосу і повномасштабної громадянської війни в Америці. Але чим ближче до виборів, тим більше напруженій ставатиме обстановка в країні.

«З урахуванням того, що Трамп категорично заперечує проти поштового голосування, ви не виключаєте того моменту, що самі підсумки виборів можуть бути визнані невірними і оскаржені?» — запитує економіст.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: ,

Загрузка...
Loading...