Марк Еспер підтвердив, що має інформацію про виплати Росії талібам

Міністр оборони США Марк Еспер підтвердив, що його ознайомлювали з інформацією щодо російських платежів талібам.

Про це пише CNN. Однак Еспер також дав зрозуміти, що він не бачив даних розвідки, яка підтверджує твердження про те, що американські війська були вбиті в результаті виплат, пройшовши делікатну межу між визнанням загальновідомої загрози та потенційною сутичкою з президентом Трампом.

Зауваження Еспера з’явилися під час довгоочікуваного виступу перед Комітетом з питань збройних служб Палати, де у законодавців з’явилася перша можливість запитати у міністра оборони та голови Об’єднаного начальника штабу генерала Марка Міллі про їхні знання в галузі розвідки щодо Росії, що пропонують бойовикам Талібану за вбивство американських військ в Афганістані.

Було зрозуміло, що обидва чоловіки намагалися ретельно підготуватися до запитань законодавців, але Еспер визнав, що проявляє особливу обережність, звертаючись із запитами про те, чи був він проінформований з цього питання і коли.

Відповідаючи на дуже вузьку лінію запитань від республіканця Майка Тернера від штату Огайо, Еспер спочатку сказав законодавцям, що не згадує інструктаж, що включає слово «винагорода», але менше ніж через годину він уточнив, коли на нього натисли демократи. Він пояснив, що його відповідь на запитання Тернера була такою, аби уникнути політизації цього питання.

Він продовжував розповідати законодавцям, що бачив розвіддані щодо російських платежів талібам у лютому, але додав, що його найвищі генерали не вважають, що ці початкові звіти були достовірними на той час, — це твердження, яке, схоже, суперечить коментарям одного з тих командирів напередодні, які назвали звіти «дуже тривожними».

Хоча ця відмінність не стосується явних питань про точний характер розвідки, про яку йдеться в останніх звітах, або пояснює, здавалося б, приглушену відповідь адміністрації Трампа на занепокоєння з приводу підтримки Росії талібами, це, принаймні, підриває твердження президента про те, що проблема — це просто «обман», вчинений демократами.

Однак, як видається, існує розрив між оцінкою Еспера щодо розвідки та оцінки інших вищих військових командирів. Вищий американський генеральний нагляд за операціями на Близькому Сході та в Афганістані заявив у вівторок, що розвідка щодо російських оперативників, які пропонують «бонуси» бойовикам, пов’язаних з талібами, «дуже хвилююча», але вона недостатньо міцна, щоб йти в суди.

Генерал Френк Маккензі, командувач Центрального командування США, сказав невеликій групі репортерів під час подорожі до регіону, що він не переконаний, що російська програма підкупу безпосередньо відповідає за смерть американського персоналу.

«Мені розвідка не доповідала. Не було достатньо доказів, щоб я відніс це до суду. Це часто справедливо в розвідці на полі бою», — сказав Маккензі, повідомляє стенограма, надана Міністерством оборони.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: , , ,

Загрузка...
Load...