Макрон оголосив про першу перемогу над COVID-19 у Франції

Громадяни Франції зможуть вільно здійснювати поїздки по країнах ЄС з 15 червня, подорожувати в інші держави з нормалізованої епідеміологічною ситуацією — з 1 липня.

Про це заявив президент Франції Емманюель Макрон під час телевізійного звернення до нації.

«З понеділка французи зможуть вільно подорожувати в країни Євросоюзу, — зазначив він. — У інші країни за межами Європи з нормалізованої епідеміологічною ситуацією — з 1 липня». Франція закрила свої кордони з 17 березня у зв’язку з поширенням коронавірусу.

Кафе і ресторани

Кафе і ресторани на всій території Франції, за винятком Майотта і Французької Гвіани, зможуть відновити роботу з 15 червня, додав Макрон. «Ми зможемо перегорнути сторінку кризи, який ми пережили, — сказав він. — За винятком Майотта і Французької Гвіани, де вірус все ще активно циркулює, перейдуть в зелену зону, що, зокрема, дозволить відкрити кафе і ресторани, в тому числі в регіоні Іль-де-Франс». «Таким чином, ми зможемо поступово повернутися до повноцінної роботи», — зазначив президент.

В ході звернення Макрон також повідомив, що «у Франції і на її заморських територіях дитячі сади, школи і коледжі готуватимуться до того, щоб з 22 червня всі учні змогли почати навчання відповідно до традиційних правил». Президент окремо зупинився на ситуації в будинках для людей похилого віку, підкресливши, що «для відвідування літніх людей в цих установах необхідно отримати відповідний дозвіл».

Як заявив Макрон, зняття обмежень не означає, що коронавірус перестає циркулювати на французькій території. «Це не означає, що вірус зник. Нам доведеться жити з ним довгий час», — попередив він. Макрон закликав французів «продовжити дотримання санітарних заходів, уникати масових зібрань». «Боротьба з епідемією не закінчено, але я радий, що ми здобули першу перемогу над вірусом», — сказав президент.

Глава держави висловив подяку всім тим, хто мобілізований для боротьби з коронавірусів. «Десятки тисяч життів було врятовано завдяки нашим діям. Всього за кілька днів ми змогли розширити можливості відділень реанімації, організувати перевезення пацієнтів між регіонами та сусідніми країнами, переорієнтувати наше промислове виробництво», — зазначив він.

€ 500 млрд для економіки

Влада Франції направили в цілому майже € 500 млрд для підтримки економіки країни в умовах пандемії коронавірусу, повідомив Макрон. «Ми мобілізували близько € 500 млрд для підтримки економіки країни. Це безпрецедентно, і я хочу, щоб все це усвідомили», — сказав французький лідер. «Це шанс для економіки. У багатьох чи країнах це було зроблено?» — додав Макрон.

Він зазначив, що уряд республіки «вжило всіх можливих в ситуації, що склалася заходи, щоб захистити зайнятість і допомогти всім». «Був введений режим технічної безробіття, надані позики підприємствам і фірмам», — вказав він, додавши, що «підтримку отримали комерсанти, приватні підприємці, самі малозабезпечені верстви населення».

«Було розпочато здійснення масштабних планів щодо підтримки в найбільшою мірою постраждали секторів — автомобільної і авіаційної промисловості, туризму, культури, ресторанного і готельного сектора. І ми будемо продовжувати таку підтримку», — запевнив французький президент. Він додав, що держава також «буде здійснювати масовані інвестиції» в шкільне і університетську освіту, професійно-технічну підготовку та забезпечення робочих місць для молоді.

«Все це вказує на силу нашої держави, його соціальної моделі і його економіки», — підкреслив він. «Такі витрати обумовлені нинішньої надзвичайною ситуацією, але в той же час не слід забувати, що такі витрати додаються до вже існуючої державної заборгованості», — зазначив при цьому Макрон. Він запевнив жителів республіки, що необхідне поповнення державної скарбниці «не відбуватиметься за рахунок підвищення податків». У Франції податки є «і так одними з найвищих» серед всіх країн Європи, додав президент.

Раніше на цьому тижні міністр економіки і фінансів Франції Брюно Ле Мер повідомляв, що влада республіки виділить на підтримку економіки країни, що постраждала від пандемії, близько € 460 млрд. З цієї суми, згідно з новим проектом антикризового бюджету, € 45 млрд передбачається виділити найбільш постраждалим галузям . Так, близько € 18 млрд будуть спрямовані на підтримку підприємств туристичного сектора. На розвиток авіаційно-космічної промисловості країни буде виділено € 15 млрд. Автомобільний сектор отримає пакет допомоги в розмірі € 8 млрд.

Питання здоров’я вище економіки

Влада Франції керувалися гуманістичними принципами, поставивши питання здоров’я жителів країни вище за інтереси економіки, коли приймали рішення про карантин.

«Ми разом колективно і методично готували <…> вихід з карантину», — підкреслив він, зазначивши, що в науковому світі не було консенсусу по датах. «Але ми зробили все правильно, наші підприємства змогли відновити роботу», — вважає Макрон.

Він також повідомив, що в липні планує знову звернутися до нації. «Я звернуся до вас в липні для того, щоб уточнити нашу нову дорогу і почати нові дії», — сказав президент.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: , ,

Загрузка...