Лукашенко відмовився говорити про перезавантаження відносин з Росією

Відносинам Росії і Білорусі потрібне не перезавантаження, а посилення і інтенсифікація, Мінськ до цього готовий, заявив білоруський президент Олександр Лукашенко на зустрічі з главою МЗС Росії Сергієм Лавровим.

«Що стосується білорусько-російських відносин, то, напевно, нам треба, можливо, не про якийсь перезавантаження говорити, але про посилення, інтенсифікації наших відносин. Теза абсолютно напрошується — і не просто теза, а практика. Я хочу, щоб ви розуміли і знали, що ми до цього готові», — заявив Лукашенко.

За його словами, дуже багато розмов про те, як будуть розвиватися відносини Москви і Мінська, якими будуть ці відносини.

«Без всяких натяків вам просто по-дружньому хочу сказати, що і Росія, і Білорусія (після розпаду СРСР) живуть — не з волі Білорусії — в своєму власному будинку або в квартирі … І ми б хотіли мати не просто добросусідські відносини «ми — сусіди», ми хотіли б мати дуже близькі братські відносини з Російською Федерацією», — підкреслив Лукашенко.

Він звернув увагу, що нічого нового не сказав і завжди про це говорив, просто не завжди, слухаючи його, «це хотіли підкреслювати і повторювати, особливо в Росії».

«Мабуть, комусь це було невигідно. Але час показав, що нам нікуди не дітися від дуже тісних і дружніх відносин. Упевнений, що цього сьогодні керівництво Росії як раз хоче і вважає за краще такі відносини», — додав він.

В цілому Лукашенко зазначив, що його зустрічі з Лавровим «завжди продуктивні».

«Принаймні, для мене особливо і для Білорусі, для нашої, перш за все, зовнішньої політики, тому що є можливість, як ви говорите часто, звірити годинники. Ми цим користуємося», — сказав президент. Він також додав, що главі російського МЗС доводиться «більше крутитися» на міжнародній арені «в цьому шаленому світі», і його точка зору для Мінська «вельми актуальна і пізнавальна».

Раніше Лукашенко заявив, що Захід будує різні схеми впливу на владу республіки і на нього особисто, щоб «повалити лад», і хотів би навіть підключити до цього процесу Росію, але усунути його з посади може тільки білоруський народ на підставі діючих законів і конституції.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: ,

Загрузка...