Кримчан без російського громадянства депортуватимуть з півострова

В Україні вважають, що жителів Криму змушують отримувати російське громадянство замість українського.

Постійний представник України при ООН Сергій Кислиця заявив, що Росія проводить «насильницьку паспортизацію» громадян.

Українська сторона направила лист на ім’я генерального секретаря ООН Антоніо Гутерріша з проханням вжити заходів для протидії подібному «порушення міжнародного права». Про це повідомляє «Укрінформ».

Також у листі зазначається, що «насильницька видача» російських паспортів є «цинічним елементом систематичного тиску» на українських громадян.

Кислиця стверджує, що тих, хто відмовляється отримувати російський паспорт, депортують з Криму з забороною відвідувати півострів в подальшому.

Раніше Путін підписав указ, який фактично встановлює те, що володіти землею в окупованому Криму можуть тільки громадяни РФ. Про це повідомили у Кримській правозахисній групі.

Згідно з документом, більша частина території півострова включена в список земель, на яких іноземні громадяни та особи без громадянства не можуть мати права власності на земельні ділянки. Досі дійсними документами на право власності на землю в Криму є документи, видані в Україні, оскільки півострів є невід’ємною територією країни. Цей факт зафіксований, зокрема, в декількох резолюціях ООН та інших міжнародних документах, а тому будь-яка спроба позбавити кримчан без російського паспорта землі, за словами експерта КПГ Олександра Сєдова, буде порушенням права власності.

“Оскільки, виходячи з тексту указу, правом власності можуть володіти тільки жителі Криму, які в умовах окупації отримали паспорт країни-окупанта, то розпорядження президента РФ є дискримінаційним за ознакою наявності або відсутності документів РФ. Це також є ще одним методом примусу жителів Криму до отримання паспорта РФ, що порушує статтю 45 Гаазької конвенції”, – зазначає Сєдов.

У представництві Президента в Автономній республіці Крим підписаний Путіним указ назвали порушенням Женевської конвенції про захист цивільного населення та закликали кримчан, в яких окупаційна влада відбиратиме власність, звертатись до Прокуратури АРК. У представництві також нагадали, що прокуратура вже направляла повідомлення в Офіс Прокурора Міжнародного кримінального суду у зв’язку з масовим знищенням та експропріацією майна України та приватних осіб в Криму.

Нагадаємо, що, за даними заступниці постійного представника президента в Автономній республіці Крим Таміли Ташевої, близько трьох тисяч кримчан відмовились отримувати російський паспорт. Кримчани без російського паспорта сприймаються Росією як іноземці, а тому їм треба дотримуватися терміну в 90 днів перебування та виїжджати за межі півострова. Також вони не можуть отримувати, зокрема, медичні послуги на окупованій території.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: , ,

Загрузка...