Кравчук спрогнозував відновлення військового конфлікту на південному сході країни

Перший президент України і глава київської делегації в Тристоронньої контактній групі (ТКГ) по Донбасу Леонід Кравчук в ефірі телеканалу «Україна 24» пообіцяв особисто вбивати «ворогів України» в разі відновлення військового конфлікту на південному сході країни.

Відеозапис виступу політика доступна на YouTube.

За його словами, зараз неможливо з упевненістю стверджувати, що Росія не зробить спроб почати широкомасштабний наступ в Донбасі, для того щоб «забезпечити Крим питною водою». При цьому політик підкреслив, що при такому сценарії на захист України встануть «всі демократичні сили» в світі, і в тому числі США.

Крім того, він підкреслив, що і сам готовий встати на захист республіки, незважаючи на вікові проблеми із зором.

«В минулому році був на полюванні. З 150 метрів, з першого пострілу точно в ціль. Ніхто спочатку не повірив», — сказав Кравчук.

Колишній президент також додав, що його не цікавлять особистості тих, кого доведеться вбити в ході конфлікту, так як їх «ніхто не запрошував».

«Зброя почищено і підготовлено. (…) Хоча я погано бачу, але стріляю добре. Буду до останнього — поки руки (можуть) зброю тримати і поки бачити ворога буду», — зазначив політик.

Раніше Кравчук запропонував перенести переговори по Донбасу з Білорусії в іншу країну, так як вона знаходиться «під каблуком Росії».

«Це повинна бути нейтральна країна, демократична, ні в якому разі це не може бути Білорусія, оскільки вона устами (президента Олександра) Лукашенко каже дуже негарні і навіть непристойні речі по відношенню до України», — заявив він.

Чергове загострення ситуації в Донбасі почалося в кінці березня. Київ, самопроголошені ДНР і ЛНР заявили про почастішання обстрілів, розвідувальних дій і переміщень військової техніки в районі лінії розмежування.
Пізніше Україна звинуватила Росію в нарощуванні військової присутності в регіоні. В українському Міноборони вважають, що Москва зосередила на кордоні регулярні армійські частини і активізувала тренування ополчення.

У відповідь на це в Кремлі заявили, що Російська армія переміщається по своїй території «в тих напрямках, в яких вважає за потрібне», а також закликали Київ «відійти від войовничої тематики» та припинити провокації.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: , ,

Загрузка...