Конфіскована в Аравійському морі зброя прямувала з Ірану в Ємен для хуситів

Зброя, конфіскована ВМС США в північній частині Аравійського моря, призначалася для бунтівників-хусит в Ємені.

Про це повідомило в неділю агентство Associated Press з посиланням на американські військові джерела. За їхніми даними, попередні результати розслідування, в ході якого був допитаний екіпаж судна, затриманого ракетним крейсером ВМС США USS Monterey в міжнародних водах, вказують на те, що воно прямувало з Ірану в Ємен. Що знаходиться на ньому зброя призначалася, згідно з висновками американських військових експертів, для хусит.

В суботу прес-служба ВМС Центрального командування американських збройних сил, в зону оперативної відповідальності якого входить перш за все Близький Схід, повідомила про те, що 6-7 травня американським військовим вдалося затримати в північній частині Аравійського моря судно, на борту якого знаходилася партія зброї російського і китайського виробництва. За даними прес-служби, на борту були виявлені десятки сучасних протитанкових керованих ракет російського виробництва, тисячі китайських штурмових гвинтівок «Тип-56», сотні кулеметів Калашникова, снайперських гвинтівок і ручних протитанкових гранатометів, а також сучасні оптичні приціли.

4 лютого президент США Джо Байден заявив, що Вашингтон припиняє підтримку бойових операцій аравійської коаліції в Ємені і має намір активізувати зусилля для мирного врегулювання в цій країні. У той же час глава Білого дому зазначив, що Саудівська Аравія стикається з ракетними ударами з боку підтримуваних, на думку Вашингтона, Іраном сил, тому США продовжать допомагати королівству в захисті суверенітету, територіальної цілісності і населення.

У Ємені з серпня 2014 року триває протистояння між урядовими силами і озброєними формуваннями хусит. У найбільш активну фазу воно перейшло з вторгненням в країну в березні 2015 року коаліції на чолі з Саудівською Аравією. Конфлікт призвів до виникнення найбільшого гуманітарної кризи в світі. За даними ООН, понад 24 млн єменців — приблизно 80% населення країни — потребують гуманітарної допомоги, а число внутрішньо переміщених осіб перевищує 3 млн хусит систематично здійснюють атаки, головною метою яких залишається Саудівська Аравія і її інфраструктура, в тому числі нафтова.

У Twitter ВМС США опублікували фотографії вантажу, конфіскованого та розкладеного після огляду на палубі судна.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: , ,

Загрузка...