Клімкін назвав «ударом під дих» відмову США від санкцій проти Nord Stream 2 AG

Клімкін назвав «ударом під дих» відмову США від санкцій проти Nord Stream 2 AG

Колишній глава МЗС України Павло Клімкін порівняв з «ударом під дих» з боку США відмова від введення санкцій проти компанії оператора «Північного потоку – 2» Nord Stream 2 AG.

Про це він написав на своїй сторінці в Facebook.

«Зняття Сполученими Штатами санкцій з компанії, яка будує «Північ потік – 2» – це як удар «під дих». І справа не тільки в тому, що шанс на добудову дуже високий. Дуже тривожно від того, що ця тема не прозвучала під час останнього візиту Ентоні Блінкена. З партнерами, яких поважають, так не чинять», – підкреслив Клімкін.

Колишній міністр також зазначив, що якщо ця тема все-таки зачіпалася під час конфіденційних розмов, то залишається незрозумілим, чому це приховали від українського суспільства.

«Я б дуже не хотів, щоб у наших відносинах з США почали виникати ознаки кризи довіри – це те, що нам зараз потрібно найменше», підкреслив він.

Клімкін зазначив, що в разі завершення будівництва трубопроводу Україна втратить транзитний статус і від неї вже не буде залежати наявність газу в будинках громадян ЄС». За його словами, країна буде важлива тільки для диверсифікації постачання і буде служити чимось на зразок резерву.

При цьому Клімкін підкреслив, що російська «загроза» нікуди не поділася.

20 травня прес-секретар Білого дому Джен Дженніфер Псакі заявила, що запобігти будівництву трубопроводу «Північний потік – 2», який завершений на 95%, практично неможливо. Також Дженніфер Псакі повідомила, що, вирішуючи відмовитися від санкцій проти оператора газопроводу Nord Stream 2 AG, США керувалися ключовими відносинами з ФРН і глобальними чинниками.

19 травня агентство Bloomberg з посиланням на власні джерела повідомило, що адміністрація США відмовилася вводити санкції проти оператора газопроводу «Північний потік – 2» Nord Stream 2 AG.

При цьому 21 травня Сполучені Штати ввели санкції проти російських компаній і суден, пов’язаних з проектом «Північний потік – 2». В цілому під рестрикції потрапили 13 суден Росії, а також компанії «Морська рятувальна служба», «Мортранссервіс», Самарський теплоенергетичний майновий фонд і «Коксохімтранс».

Вперше Вашингтон ввів обмеження проти проекту в кінці 2019 року. Це призвело до припинення робіт на об’єкті, так як швейцарська компанія AllSeas була змушена вивести свої судна-трубоукладчики з місця будівництва СП-2 в Балтійському морі.

«Північний потік – 2» будується від Росії до Німеччини по дну Балтійського моря з метою прямих і надійних поставок газу в Європу. Країни Євросоюзу в основному підтримують проект і беруть участь в його реалізації. Проти виступають Прибалтика, Польща, Україна і США.

Поділитись