Китай намагається нав’язати власну версію щодо походження коронавірусу

Коли команда Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) готується відвідати Китай для вивчення походження COVID-19, Пекін активізував зусилля не тільки для запобігання новим спалахам, але також формує розповідь про те, коли і де почалася пандемія.

Про це передає сьогодні, 5 січня, Reuters.

Китай відкинув критику щодо свого раннього походження коронавірусу, вперше виявленого в місті Ухань наприкінці 2019 року, а представник міністерства закордонних справ Хуа Чуньїн заявила в понеділок, що країна вітає команду ВООЗ.

Але на тлі нагрівання геополітичної напруженості, експерти заявляють, що слідчим навряд чи дозволять детально вивчити деякі найбільш чутливі аспекти спалаху, і Пекін відчайдушно намагається уникнути звинувачення у поширенні вірусі, який вбив понад 1,8 мільйона людей у ​​всьому світі.

«Ще до цього розслідування вищі посадові особи обох сторін були дуже поляризованими у своїх думках щодо витоків спалаху захворювання», — сказав Янчжун Хуан, старший співробітник Ради з міжнародних відносин, американський аналітичний центр.

«Їм доведеться бути політично підкованими і робити висновки, прийнятні для всіх основних партій», — додав він.

У той час як інші країни продовжують боротися зі сплесками інфекцій, Китай агресивно зменшує спалахи. Після нової групи випадків минулого тижня місто Шеньян закрило цілі громади і вимагало від усіх непрацюючих працівників залишатися вдома.

У суботу головний дипломат Ван І високо оцінив антипандемічні зусилля, заявивши, що Китай не лише приборкав внутрішні інфекції, але й «взяв на себе ініціативу у створенні глобальної протиепідемічної оборони», надавши допомогу більш ніж 150 країнам.

Але пам’ятаючи про критику, з якою Китай стикався у всьому світі, Ван також став найвищим чиновником, який поставив під сумнів консенсус щодо походження COVID-19, сказавши, що «все більше і більше досліджень» показують, що він з’явився в багатьох регіонах.

Китай також є єдиною країною, яка заявляє, що COVID-19 може передаватися через імпорт холодних ланцюгів, причому країна звинувачує нові спалахи в Пекіні та Даляні в забруднених вантажах — хоча ВООЗ применшила ці ризики.

ПРОЗОРІСТЬ

Китай звинувачують у приховуванні, яке пришвидчило його початкову реакцію, дозволивши вірусу поширитися далі.

Тема залишається делікатною, і лише декілька досліджень щодо походження COVID-19 доступні для громадськості.

Але також є ознаки, що Китай готовий ділитися інформацією, що суперечить офіційній картині.

Минулого тижня дослідження, проведене китайським Центром контролю за захворюваннями, показало, що зразки крові у 4,43% населення Ухані містять антитіла до COVID-19, вказуючи на те, що рівень зараженості у місті був набагато вищим, ніж було визнано спочатку.

Але вчені заявили, що Китай також повинен поділитися будь-якими висновками, що свідчать про те, що COVID-19 циркулював у країні задовго до того, як він був офіційно ідентифікований у грудні 2019 року.

Італійське дослідження показало, що COVID-19 міг перебувати в Європі за кілька місяців до першої офіційної справи в Китаї. Китайські державні ЗМІ використовували цей документ на підтримку теорій про те, що COVID-19 виник за кордоном і потрапив до Китаю через заражену заморожену їжу або іноземних спортсменів, які змагались на Світових військових іграх в Ухані в жовтні 2019 року.

Рейна Макінтейр, керівник Програми досліджень біозахисту Інституту Кірбі в Австралії, заявила, що розслідуванню потрібно скласти «всеосяжну глобальну картину епідеміологічних підказок», включаючи будь-які докази, що COVID-19 був присутній за межами Китаю до грудня 2019 року.

Однак політичні проблеми означають, що навряд чи їм буде дано великий простір для дослідження однієї гіпотези, що спалах був спричинений витоком з Інституту вірусології в Ухані, сказав Макінтайр.

«Я думаю, що навряд чи всі віруси в лабораторії на той момент будуть доступні для команди», — сказала вона. «Тому я не думаю, що ми коли-небудь дізнаємось правду».

Поделитесь в соц сетях!

Теги: , ,

Загрузка...
Loading...