Київ запросить своїх представників Донбасу на наступне засідання ТКГ

Українська сторона на наступному засіданні контактної групи по врегулюванню конфлікту в Донбасі 27 травня подала учасникам переговорів своїх представників непідконтрольних уряду Києва територій.

Про це заявив глава офісу президента України Андрій Єрмак в ході зустрічі з послами G7 та главою представництва Європейського Союзу в Україні.

«Керівник офісу президента поінформував, що на наступній зустрічі тристоронньої контактної групи в форматі відеоконференції Україна представить групу представників окремих районів Донецької та Луганської областей, зокрема з числа українських громадян — внутрішньо переміщених осіб, які можуть представляти Донецьку та Луганську області і покладуть край монополії на представництво цих територій з боку невизнаних квазідержавних утворень», — повідомила прес-служба офісу Володимира Зеленського.

Крім того, Єрмак поінформував, що в найближчі тижні здійснить візит до Берліна спільно з міністром закордонних справ України Дмитром Кулебою, «де будуть продовжені консультації про шляхи підвищення ефективності роботи нормандського і мінського переговорних форматів».

13 травня Берлін відвідав заступник керівника адміністрації президента Росії Дмитро Козак. У відомстві федерального канцлера Німеччини він брав участь в додаткових консультаціях щодо врегулювання конфлікту на сході України. Пізніше Козак повідомив, що консультації дадуть додатковий імпульс для інтенсифікації переговорів і в «нормандському форматі», і в контактній групі. Він також зазначив, що діалог у Берліні пройшов в конструктивному ключі, а його учасники дійшли згоди про взаємні дії щодо врегулювання конфлікту на Україні.

ЛНР і ДНР проти ініціативи Києва

Донецьк і Луганськ вважають, що Київ не повинен підміняти прямий діалог з Донбасом спілкуванням з призначеними українською стороною представниками. Так, глава МЗС ДНР Наталія Никонорова раніше висловила здивування з приводу цієї ідеї київської влади.

«Цей піар-хід українських чиновників здатний викликати тільки ще більший сумнів в їх здоровому погляді на те, що відбувається. Фактично українська влада хоче говорити самі з собою. Але так конфлікт не врегулювати», — підкреслила вона.

У свою чергу, міністр закордонних справ ЛНР Владислав Дейнего зазначив, що, якщо ініціатива Києва являє собою чергову спробу підмінити реально існуючий п’ять років діалог між Донбасом і Україною за сприяння посередників сурогатом, сформованим із зручних для української влади якихось «переселенців з Донбасу», то такі спроби не пройдуть.

«Якщо київська влада призначить людей, які просувають їх же позицію, і таким чином будуть розмовляти самі з собою, це не призведе до врегулювання», — заявив глава МЗС ЛНР. Він нагадав, що в самопроголошений республіках Донбасу, за різними оцінками, проживають від 3,5 млн до 4 млн осіб.

«Ось з цими чотирма мільйонами, проти яких Україна веде війну, вона і повинна намагатися домовитися в рамках мінського переговорного процесу», — підкреслив Дейнего.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: ,

Загрузка...
Load...