Київ відмовився узгодити нові ділянки розведення сил на Донбасі

Питання узгодження нових ділянок розведення сил і засобів на Донбасі обговорили у вівторок учасники підгрупи з безпеки контактної групи по врегулюванню ситуації на сході України в режимі відеоконференції.

Про це повідомило представництво так званої Донецької народної республіки (ДНР) в Спільному центрі з контролю і координації режиму припинення вогню.

«Сьогодні, 24 березня, відбулося засідання робочої групи з питань безпеки в форматі відеоконференції, яке почалося о 10:00 за московським часом і тривало чотири години, — повідомило представництво ДНР в СЦКК. — На порядок денний були винесені питання щодо забезпечення сталого режиму припинення вогню на лінії зіткнення, узгодження нових ділянок для розведення сил і засобів, а також визначення пріоритетних локацій для проведення протимінних заходів».

У представництві відзначили, що Київ відмовився узгодити ділянки для розведення сил. «Українська сторона затягує процес затвердження локацій для розведення, відкидаючи будь-які пропозиції республік і наполягаючи на свідомо невигідних для нас межах ділянок», — зазначив представник ДНР в підгрупі з безпеки Олексій Ніконоров.

За його словами, в ході засідання підгрупи ДНР представила для розгляду два додаткових альтернативних варіанти ділянок для відведення південніше Донецька. Свої пропозиції по двох ділянках вніс також представник ЛНР, в той час як українська сторона не внесла ні конструктивних змін в свої попередні пропозиції, ні додаткових альтернативних локацій, зазначив представник ДНР.

На зустрічі обговорювалася також необхідність проведення протимінних заходів поблизу лінії зіткнення. Представництво ДНР в СЦКК зазначає, що сторони досягли порозуміння у питанні необхідності проведення розмінування, для чого найближчим часом вирішено скласти детальні списки інфраструктурних об’єктів і соціально значущих доріг, де після надання гарантій безпеки будуть розпочаті роботи.

Засідання політичної підгрупи контактної групи, яке також мало відбутися у вівторок в режимі відеоконференції, було скасовано у зв’язку з незадовільним самопочуттям членів української делегації. На середу в режимі відеозв’язку повинні відбутися засідання підгруп з економіки та гуманітарних питань. Підсумки роботи підгруп будуть підведені в четвер учасниками контактної групи по врегулюванню ситуації на сході України також в режимі відеоконференції. Такий формат роботи був узгоджений сторонами переговорів у зв’язку з поширенням коронавірусної інфекції.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: ,

Загрузка...
Load...