Ізраїльські війська вбили чотирьох бойовиків ХАМАС у секторі Газа

Ізраїльські війська вбили чотирьох бойовиків ХАМАС у боях зі зброєю під час рейдів у неділю проти однієї з осередків угруповання на окупованому Західному березі.

Про це заявив представник ізраїльського військового, повідомляє Reuters.

В одному з інцидентів ізраїльський офіцер та солдат отримали важкі поранення, додав речник.

Перестрілки ознаменували найсерйозніше насильство між Ізраїлем та ХАМАСом після 11-денної війни в секторі Газа в травні та погрожували підняти напругу вздовж ізраїльського кордону з прибережним анклавом та на Західному березі.

Ізраїльські чиновники вже давно висловлюють стурбованість тим, що ХАМАС, який керує сектором Газа, має намір зміцнити свою силу на Західному березі і кинути виклик своєму тамтешньому супернику, підтримуваному Заходом Палестинській адміністрації (ПА), підвищуючи ризики безпеки для Ізраїлю.

Президент Палестини Махмуд Аббас, партія «Фатах» яка втратила контроль над сектором Газа від «Хамасу» у внутрішніх боях у 2007 році, звинуватив Ізраїль у «польових стратах проти нашого народу».

ХАМАС закликав палестинців на Західному березі «посилити опір окупантам у всіх районах» після рейдів. Представник ХАМАС сказав, що чотири чоловіки належать до групи, яку Ізраїль і Захід розцінюють як терористичну організацію.

Прес -секретар ізраїльського військового заявив, що війська провели п’ять рейдів на Західному березі «для того, щоб зупинити діяльність осередку терористичної організації ХАМАС» і здійснити атаки.

«Троє терористів ХАМАС загинули під час перехресного вогню в селі Бідду, на південний схід від Рамалли», — сказав речник.

«Під час спроби арешту підозрюваного у розшуку в селі Буркін сталася перестрілка. Один терорист був убитий», — сказав речник, додавши, що тоді в цьому інциденті постраждали ізраїльський офіцер та солдат.

За словами речника, ще чотирьох палестинців було заарештовано.

Міністерство охорони здоров’я Палестини заявило, що четверо палестинців були вбиті на центральному та північному Західному березі. Служба швидкої допомоги Червоного Хреста Палестини заявила, що ще четверо палестинців отримали поранення.

Дорогою до Нью -Йорка, де він виступає у понеділок у Генеральній Асамблеї ООН, прем’єр -міністр Ізраїлю Нафталі Беннетт сказав, що представники ХАМАС “збираються здійснити теракти”.

Він сказав, що ізраїльські сили «вступили в бій з ворогом, і ми повністю його підтримуємо».

Ізраїль захопив Західний берег і Газу у війні 1967 року. У 2005 році вона вивела війська та поселенців з сектора Газа.

ПА, яка шукає палестинську державу на Західному березі та в секторі Газа, здійснює обмежене самоврядування на території, за якою проходять тимчасові мирні угоди з Ізраїлем.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: , , ,

Загрузка...