Ізраїль став світовим лідером у вакцинації проти Covid-19

 Більше 10 відсотків населення Ізраїлю отримало першу дозу вакцини проти коронавірусу, що набагато перевершило решту світу і підняло пошарпаний внутрішній імідж лідера країни Бенджаміна Нетаньяху в критичний момент.

Про це пише The New York Times.

Кампанія Ізраїлю, яка розпочалася 20 грудня, розподілила вакцину втричі більшій частині свого населення, ніж друга країна за швидкістю, крихітне царство Персидської затоки Бахрейн, згідно з даними, зібраними в основному з місцевих урядових джерел » Нашим світом у даних» .

На відміну від цього, менше 1 відсотка населення Сполучених Штатів і лише невелика частина населення у багатьох європейських країнах отримали дози вакцин до кінця 2020 року, повідомляє «Наш світ у даних», хоча Китай, США та Великобританія кожен розподілив більше доз загалом.

«Це досить дивовижна історія», — сказав професор Ран Баліцер, голова національної консультативної групи експертів, яка консультує ізраїльський уряд щодо його відповіді Covid-19.

За інформацією ізраїльських експертів з охорони здоров’я, ізраїльтянська система охорони здоров’я, яка базується на громадах, — за законом, усі громадяни повинні зареєструватися в одному з чотирьох ОМС країни, а її централізований уряд виявився майстром в організації національної кампанії щеплення.

З дев’ятьма мільйонами населення порівняно невеликий розмір Ізраїлю також зіграв свою роль, сказав професор Балісер, який також є головним директором з питань інновацій Clalit, найбільшого з чотирьох HMO в країні.

Агресивні зусилля щодо закупівель допомогли встановити сцену.

Міністр охорони здоров’я Юлі Едельштейн заявив в інтерв’ю в п’ятницю, що Ізраїль вступив у переговори з виробниками вакцин як «ранній птах», і що компанії зацікавлені в постачанні Ізраїлю через репутацію його ОМО ефективності та збору надійних даних.

«Ми лідируємо у світовій гонці завдяки нашій першій підготовці», — сказав він.

 
Новий центр тестування та вакцинації на площі Рабіна в Тель-Авіві відкрили мерія та медичний центр Сураскі.

Внутрішні політичні конфлікти, заплутані інструкції та відсутність довіри громадськості до уряду призвели до того, що Ізраїль здавався розбитим у жовтні, коли країна намагалася впоратися зі сплеском випадків коронавірусу та смертності, які, відносно чисельності населення, була однією з найгірших у світ.

Хоча обмеження, введені восени, зменшили кількість нових випадків коронавірусу, за останні тижні в Ізраїлі спостерігається їх зростання до понад 5000 на день, що повертає країну до третього, хоча і часткового, блокування. Понад 420 000 ізраїльтян були заражені, а 3325 померли.

Ізраїльські чиновники не оприлюднили точну кількість доз вакцин, які вона отримала до цього часу, або скільки вона заплатила за них, заявивши, що угоди є конфіденційними. Але якщо виявиться, що Ізраїль переплатив у порівнянні з іншими країнами, сказав пан Едельштейн, вартість все одно коштувала б навіть того, щоб знову відкрити ізраїльську економіку на тиждень раніше, ніж це могло б бути раніше.

Професор Джонатан Халеві, президент медичного центру Шааре Цедека в Єрусалимі, сказав, що раннє зарахування було «правильною стратегією».

Оскільки Ізраїль надав пріоритет медичним працівникам та громадянам, яким виповнилося 60 років, пан Едельштейн сказав, що більшість населення з високим ризиком повинні отримати другу з двох доз вакцини Pfizer-BioNTech до кінця січня. За день вакцинують близько 150 000 ізраїльтян.

Пан Нетаньяху, якого судять за звинуваченнями в хабарництві, шахрайстві та порушенні довіри, зробив кампанію вакцинації щось на кшталт особистої місії , взявши кредит на підписання угод та забезпечивши мільйони доз від Pfizer, разом з Moderna та іншими компаніями.

Поки Ізраїль прямує до чергових виборів у березні, четвертих за останні два роки в країні, пан Нетаньяху зробив перспективу якнайшвидшого виходу із кризи охорони здоров’я та економіки, спричиненої пандемією, ключовим каменем його боротьби за політичне виживання. Він продемонстрував перспективу Ізраїлю стати першою країною у світі, яка отримала повну вакцинацію.

 
Кредит …Амір Коен / Reuters

Окрім політичних мотивів, прем’єр-міністр отримав похвалу за свої зусилля навіть у деяких давніх критиків, після того, як минулого року його широко звинувачували в неправильній роботі з кризою.

«Ми не можемо звинувачувати Нетаньяху у всіх бідах Ізраїлю — більшість випадків — правильні, а потім ігнорувати його внесок, коли щось спрацьовує», — написав Гедеон Леві, оглядач лівої газети «Haaretz» цього тижня.

Пан Нетаньяху став першим ізраїльтянином, якого вакціонували проти Covid-19 19 грудня, заявивши, що він хоче подати приклад. У вівторок він зайшов до єрусалимського закладу, щоб привітати 500-тисячну ізраїльтянку з вакциною.

У четвер він відвідав центр вакцинації в місті Тіра, що в центральній частині Ізраїлю, щоб заохотити більшу явку серед арабської меншини країни. Арабські громадяни, які складають п’яту частину населення, вагалися більше за інших щодо отримання вакцини.

«Ми привезли сюди мільйони вакцин, більше, ніж будь-яка інша країна у світі щодо її населення», — сказав пан Нетаньяху, додавши: «Ми привезли їх усім: євреям та арабам, релігійним та світським».

«Приходьте і зробіть щеплення», — закликав він арабською.

Представники арабських країн заявляють, що борються з потоком дезінформації про вакцину в арабських новинах та соціальних мережах. Доктор Самір Субхі, мер міста Умм-аль-Фам, де пан Нетаньяху та пан Едельштейн відвідали п’ятницю, сказав ізраїльському телебаченню, що він направив голосове повідомлення на 25 000 телефонів у цьому районі, в якому закликав людей зробити щеплення та описав боротьбу з вірусом як «святу для всіх».

Ультраортодоксальна єврейська громада Ізраїлю, яка особливо постраждала від пандемії, також розглядалася як частина населення, яке може протистояти вакцинації. Але ці початкові страхи, здається, розвіялися.

Рабин Іцчок Зілберштейн, провідний ультраортодоксальний орган з єврейського законодавства, видав публічне рішення після консультацій з професором Баліцером, сказавши, що будь-яка небезпека, яку створює вакцина, є незначною в порівнянні з небезпекою вірусу. Кілька важливих діячів громади сфотографували, як отримують вакцину.

Кредит …Ден Балілті для The New York Times

Наразі урядова кампанія по щепленню не поширилася на палестинців на окупованому Західному березі та в секторі Газа, які ще не мали доступу до жодних щеплень, і Палестинська адміністрація, схоже, не публічно просила про це. Юридичні експерти та правозахисники заявили, що Ізраїль зобов’язаний забезпечити палестинців вакцинами.

Агентство ООН з питань гуманітарних справ на окупованих територіях заявило цього тижня, що Палестинська адміністрація звернулася за фінансовою підтримкою до глобальної системи обміну вакцинами та співпрацює з міжнародними організаціями щодо логістики.

Пан Едельштейн заявив, що першим зобов’язанням уряду було перед власними громадянами, але Ізраїлю було в інтересах допомогти придушити зараження серед палестинців.

 «Якщо, якщо Бог дасть, буде ситуація, коли ми можемо сказати, що ми можемо допомагати іншим, — сказав він, — без сумніву, це буде зроблено».

Цього тижня в штаб-квартирі одного з ОМС в Єрусалимі атмосфера була спокійна та впорядкована. Постійний потік людей розсаджували в невеликих кабінках і вводили їм ін’єкції протягом хвилини-двох після прибуття — набагато менше часу, ніж у них було потрібно для того, щоб домовитись про телефон по телефону.

У Тель-Авіві мерія та медичний центр Сураскі заявили, що для задоволення попиту вони відкрили величезний центр вакцинації на знаковій площі Рабіна в першому тижні січня.

Заклади пристосовані до молодих ізраїльтян, які з’явилися зі старшими родичами і іноді закликали широку громадськість прийти, а не викидати залишки лотків розмороженої вакцини, які не можна зберігати до наступного дня.

«Ми використовуємо кожну краплю», — сказала в четвер по телебаченню Шарон Олрой-Прейс, старший чиновник Міністерства охорони здоров’я.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: , ,

Загрузка...
Loading...