Європарламент затвердив новий склад Єврокомісії під керівництвом Урсули фон дер Ляйен

Європарламент затвердив новий склад Єврокомісії під керівництвом Урсули фон дер Ляйен

Депутати Європарламенту затвердили новий склад Єврокомісії під керівництвом Урсули фон дер Ляйен. Голосування відбулося в середу на пленарній сесії в Страсбурзі.

За запропонованих комісарів висловилися 461 депутат, проти – 157, утрималися – 89. Всього в голосуванні брали участь 707 парламентаріїв. “Схвалено”, – констатував голова Європарламенту Давид Сассолі.

У своєму Twitter спікер подякував європейським депутатів за наданий комісії мандат. “Новий склад Єврокомісії готовий приступити до роботи. Мої вітання Урсулі фон дер Ляйен і її команді”, – написав він.

Сассолі закликав комісарів “працювати разом для того, щоб Європа змінилася на краще” і зосередити увагу на тих питаннях, які хвилюють європейців в першу чергу.

Верховним представником ЄС із закордонних справ в ранзі заступника голови комісії стане Жозеп Боррель (Іспанія). Портфель заступника фон дер Ляйен отримав також Франс Тіммерманс (Нідерланди), який займеться проблемами екології. Іншими заступниками глави ЄК стануть Віра Юрова (Чехія), якій доручено захист європейських цінностей і забезпечення транспарентності, Маргрете Вестагер (Данія) – цифрові технології, Марош Шефчович (Словаччина) – міжінституційні відносини. Валдіс Домбровскіс (Латвія) займеться питаннями економічного блоку, Дубравка Шуйця (Хорватія) – питаннями демографії, Маргарітіс Схінас (Греція) – “захистом європейського способу життя”.

Раніше новий склад Єврокомісії заручився підтримкою Ради ЄС. При цьому, як повідомили в Раді, Великобританія, яка повинна покинути Євросоюз з 31 січня 2020 року, так і не представила Брюсселю свого кандидата.

Єврокомісія в новому складі приступить до виконання своїх обов’язків 1 грудня, через місяць після передбачуваного терміну. Спочатку вона повинна була почати роботу 1 листопада, однак терміни були перенесені, оскільки депутати відхилили у вересні і жовтні кандидатури єврокомісарів від Франції, Румунії та Угорщини, запідозривши їх у можливому конфлікті інтересів. В результаті ці країни висунули нових комісарів. Ними стали угорський дипломат Олівер Вaргейі, екс-міністр економіки і фінансів Франції Тьєррі Бретон і європарламентар від Румунії Аліна Велян.

Колишній склад ЄК під головуванням Жан-Клода Юнкера буде продовжувати виконувати свої повноваження до 1 грудня. Хоча в Єврокомісію призначаються по одному представнику від кожної країни ЄС, єврокомісари не повинні представляти там національні інтереси своїх держав. Вони покликані працювати на благо всього Євросоюзу, виконуючи функції, аналогічні міністерським в національних урядах.

Напередодні Урсула фон дер Ляйен представила свої пріоритети в роботі на найближчі п’ять років. Вона звернулася до євродепутатів з тридцятихвилинною промовою в середу на сесії Європарламенту в Страсбурзі.

Вона особливо відзначила, що як перша жінка, яка очолила Єврокомісію, вважає за необхідне, “щоб принцип гендерної рівності дотримувався на всіх рівнях”. “У будь-якому випадку ми повинні бути однією командою, яка працює на благо спільних інтересів. Моє повідомлення просте – давайте приступимо до роботи”, – сказала фон дер Ляйен.

Під час свого виступу вона зупинилася на кількох напрямках, роботу по яких вважає пріоритетною. Серед них – захист клімату, розвиток цифрових технологій і інновацій. “Ми повинні продовжувати йти по нашому європейському шляху в епоху цифрових технологій”, – сказала вона.

Фото EPA-EFE.

Поділитись