Екс-співробітник Білого дому радив обмежити доступ до стенограми бесіди Трампа із Зеленським

Колишній старший директор по Росії Ради національної безпеки Білого дому Тім Моррісон радив обмежити доступ до даних про липневу телефонну розмову президентів США і України Дональда Трампа та Володимира Зеленського, хоча не вважав, що в його змісті було що-небудь неправомірне.

Про це він розповів на закритих слуханнях у Палаті представників Конгресу США, стенограма яких була оприлюднена в суботу.

Саме засідання відбулося в кінці жовтня. Моррісон давав свідчення перед членами трьох комітетів нижньої палати американського законодавчого органу: комітету у закордонних справах, спецкомітету з розвідки і комітету з нагляду та урядової реформи. Слухання проходили в рамках процедури імпічменту президента США.

За словами Моррісона, після бесіди Трампа із Зеленським він розмовляв з радниками Джоном Айзенбергом і Майклом Еллісом. «Я рекомендував їм, щоб ми обмежили доступ до пакету [документів по розмові]», — сказав Моррісон, зазначивши, що він боявся витоку даних і того, як вона може позначитися на політичній ситуації в Вашингтоні, а також на сприйнятті України її взаємовідносин з США. «Я хочу прояснити — я не був стурбований тим, що [в ході розмови] обговорювалося щось незаконне», — додав він, зазначивши при цьому, що в комп’ютерну систему для особливо секретних документів стенограма бесіди потрапила «помилково».

У свою чергу, помічниця віце-президента США Майкла Пенса Дженніфер Вільямс, яка виступала на закритих слуханнях у Палаті представників 7 листопада, заявила законодавцям, що їй бесіда президентів США і України здалася «незвичайною і неналежною». Стенограма слухань з Вільямс також була опублікована в суботу.

Липнева телефонна розмова Трампа із Зеленським викликала скандал у Вашингтоні і стала приводом для початку процедури імпічменту щодо американського лідера. Як стверджують політичні опоненти Трампа, він під час розмови намагався переконати Зеленського почати розслідування діяльності на Україні Хантера Байдена, сина колишнього віце-президента США Джозефа Байдена, в обмін на надання фінансової та військової допомоги Києву.

Білий дім оприлюднив стенограму цієї липневої бесіди. З’ясувалося, що Трамп не добивався від Зеленського розслідування щодо Хантера Байдена. Мін’юст США не знайшов в зміст розмови порушенням національного законодавства, а також підстав для проведення подальшого розслідування.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: , ,

Загрузка...
Load...