Дженніфер Псакі пояснила позицію США з приводу прийняття України в НАТО

Дженніфер Псакі пояснила позицію США з приводу прийняття України в НАТО

Прес-секретар Білого Дому Дженніфер Псакі заявила, що США не можуть одноосібно прийняти Україну в НАТО, незважаючи на заяви Києва про намір стати членом альянсу.

“Це прагнення України обговорювалося в контактах з посадовими особами США протягом декількох років. Ми рішуче підтримуємо Україну, взаємодіємо з ними по тому, як протидіяти дестабілізуючим діям, проте це рішення залишається за НАТО”, – підкреслила вона.

“Україна є цінним партнером Альянсу як один з шести наших партнерів з розширеними можливостями”, – написано в публікації в Twitter.

В даний час в штабі Сухопутного командування працює один український офіцер. У НАТО відзначили також, що Україна стала першою країною-партнером, яка взяла участь в програмі Сил реагування Альянсу. При цьому представник НАТО заявиа, що Україні потрібно сконцентруватися на внутрішніх реформах та розвитку оборони за стандартами НАТО, хоча альянс дотримується політики відкритих дверей.

“У той же час, ми очікуємо, що Україна продовжить концентрувати зусилля на внутрішніх реформах, консолідувати свої демократичні інститути, зміцнювати верховенство закону і розвивати свій оборонний потенціал відповідно до стандартів НАТО”, – підкреслив представник альянсу.

6 квітня президент України Володимир Зеленський в розмові з генеральним секретарем НАТО Йенсом Столтенбергом заявив, що тільки вступ Української держави до альянсу може допомогти завершити конфлікт на Донбасі.

“Ми прагнемо до реформування нашої армії і оборонного сектора, але одними реформами Росію не зупинити”, – сказав український лідер.

За його словами, програма по прийняттю нових членів в НАТО стане справжнім сигналом для РФ. Нагадаємо, Київ офіційно вважає Росію “країною-агресором”, Москва усі звинувачення на свою адресу відкидає. Крім того, в середині березня Зеленський підготував “стратегію деокупацію і реінтеграції”.

Згідно з документом, стратегія передбачає членство України в НАТО, припинення тимчасової “окупації” РФ частини української території і готовність країни до стримування агресії. Прес-секретар президента РФ Дмитро Пєсков заявив, що в Кремлі сумніваються в тому, що вступ України в НАТО допоможе країні впоратися з внутрішньою кризою.

“З нашої точки зору, це ще більше погіршить ситуацію, тому що, говорячи про вступ в НАТО, аж ніяк не можна абстрагуватися від думки людей”, – зазначив він.

За словами представника Кремля, якщо дізнатися думку мільйонів людей з самопроголошених республік, то відразу можна переконатися в тому, що такого роду членство в альянсі для цих громадян є неприйнятним.

Конфлікт на південному сході України – ключова причина неприйняття країни в НАТО. Згідно зі статутом альянсу, потенційний кандидат не повинен мати військових конфліктів на своїй території до моменту розгляду заявки.

Крім того, Київ повинен провести ряд серйозних реформ у військовій, економічній і політичній сфері. Поки що про завершення реформування української держави під стати НАТО говорити рано.

Поділитись