Чеське ЗМІ назвало ім’я російського дипломата, який ввіз в країну отруту рицин

Чеське видання Seznam опублікувало інтерв’ю з людиною, яка нібито провезла на територію республіки смертельну отруту рицин в кінці квітня. Розмова була розміщено на сайті видання.

Стверджується, що співрозмовником ЗМІ є 34-річний Андрій Вікторович К., уродженець Москви, керівник диппредставництва одного з російських федеральних агентств в Празі. На бесіду з журналістом він нібито приїхав зі своєю дружиною, а по-чеськи говорив майже без акценту. Видання з посиланням на спецслужби називає його людиною, яка привезла отруту.

«Мабуть, це помилка, я віз дезінфікуючий засіб і цукерки у своїй валізі», — стверджує Андрій Вікторович К.

При цьому автор матеріалу підкреслює, що його співрозмовник відмінно контролює міміку обличчя і жестикуляцію, а також виглядає молодше за свої роки. Повідомляється, що за чоловіком останні два місяці стежать поліція і Служба безпеки та інформації Чехії. Андрій Вікторович К. називається співробітником російських спецслужб, який знаходиться в Чехії вже кілька років і другий рік займає дипломатичну посаду.

Раніше ЗМІ писали, що чоловік привіз отруту в квітні. Seznam же пише, що він прибув до Праги 14 березня, а про агента, що «представляє загрозу для безпеки» чеських політиків, СБІ повідомила 6 квітня. У той же день особам, на яких іноземець нібито мав намір вчинити замах, була забезпечена охорона.

Крім того, видання засумнівався в тому, що якийсь Андрій Вікторович К. повинен був стати виконавцем замаху. Допускається, що він був тільки кур’єром, який доставив смертельну речовину в Чехію. Про подальші його пересування джерела видання сперечаються. За однією версією, чоловік через кілька днів приїхав до Росії, звідти вирушив до Білорусі і повернувся до Чехії. За іншою — він не виїжджав з Чехії. Куди подівся «вантаж», також невідомо.

Пізніше один з чеських телеканалів повідомив, що мова йде про в.о. керівника представництва Росспівробітництва в Чехії Андрія Вікторовича Кончакова.

Вперше про якогось чоловіка з російським диппаспортом, який привіз до Праги отруту рицин, написало чеське видання Respekt 27 квітня. Повідомлялося, що гість прибув в посольство РФ і планував отруєння старости району Прага-6 Ондржея Коларжа і приматора Праги Зденека Гржіба, які причетні до зносу пам’ятника маршалу Конєву та присвоєння площі перед російським посольством імені Бориса Нємцова. У той же день інформацію про приїзд якогось дипломата підтвердив прес-секретар чеського МЗС.

У російському МЗС публікацію назвали безпідставними нападками, а зовнішньополітичному відомству Чехії була направлена ​​нота. Офіційний представник МЗС РФ Марія Захарова відзначала, що Москва не хоче загострювати відносини з Прагою, однак подібні звинувачення матимуть наслідки. Посольство РФ категорично відкинув звинувачення, вказавши, що жоден дипломат не прибував до Праги з березня.

 

Поделитесь в соц сетях!

Теги: , , ,

Загрузка...
Load...