Чергова зустріч глав МЗС «нормандської четвірки» може відбудуться через місяць

Ситуація з коронавірусом і неповна реалізація рішень, досягнутих на зустрічі лідерів Росії, Німеччини, Франції та України в Парижі, перешкоджають проведенню нового саміту «нормандської четвірки».

Про це заявив журналістам міністр закордонних справ ФРН Хайко Маас за підсумками переговорів з колегами з Росії, Франції та України, які через пандемію пройшли в режимі відеоконференції.

«Не тільки коронавірус стоїть на шляху до саміту, але, в тому числі, і він», — сказав Маас. «Реалізація прийнятих рішень в зв’язку з епідемією ускладнилася, тому ми змушені сьогодні зустрічатися на цьому рівні [глав МЗС]», — зазначив міністр. «Для нового саміту треба реалізувати рішення [саміту в Парижі]», — вважає Маас.

«Ми домовилися, що через найближчі чотири тижні — приблизно через місяць — знову зустрінемося [в режимі відеоконференції]», — повідомив німецький міністр. «Ми вважаємо за необхідне на наступній зустрічі глав МЗС докласти зусиль для дійсної реалізації прийнятих рішень з тим, щоб створити умови для проведення в доступному для огляду майбутньому нового саміту в нормандському форматі», — сказав він.

«М’яч знаходиться в рівній мірі на половині поля Росії і України, кожна сторона повинна внести свій внесок, щоб реалізувати рішення і звільнити шлях для проведення наступного саміту», — сказав Маас. «Деякі пункти можна дуже швидко виконати, і ми хочемо політично супроводжувати цей процес і надати йому новий імпульс, перш за все в питаннях створення нових пунктів пропуску, розмінування та обміну полоненими», — сказав глава МЗС ФРН. «Це пункти, де можна більшого досягти», — вважає Маас. За його словами, переговори в нормандському форматі «в майбутні тижні» будуть продовжені на рівні експертів. «Ми активізуємо роботу, — запевнив Маас. — Ми повинні будемо прискорити певні речі».

Важливі питання

Маас повідомив, що глави МЗС країн «нормандської четвірки» вважають за необхідне продовжити зусилля щодо обміну утримуваними особами. «Два обміну, здійснені з грудня, дуже радують, але ми були єдині в думці, що терміново необхідний новий прогрес в цій області, — підкреслив він. — Потрібно довести, що за словами підуть справи».

На думку міністра, в умовах, що складаються «пандемія повинна бути закликом ще швидше» працювати над вирішенням конфлікту. Він визнав, що епідемія інфекції ускладнює реалізацію рішень грудневого саміту, але підкреслив, що вона не є виправданням.

Глава МЗС ФРН наголосив на важливості діяльності Спеціальної моніторингової місії (СММ) ОБСЄ. «Ми були єдині в думці, що робота ОБСЄ в Україні саме зараз необхідна. Це для нас також означає, що СММ повинна діяти безперешкодно, в тому числі, на території, підконтрольній сепаратистам», — сказав Маас.

Міністр підкреслив також важливість встановлення довгострокового режиму припинення вогню в Донбасі. «Ми прийняли рішення про те, що тристороння Контактна група підготує практичні умови і визначить дату [початку перемир’я]», — зазначив глава МЗС ФРН. За його словами, «найважливішим залишається досягнення довгострокового і всеосяжного перемир’я». «Воно повинно підлягати контролю, і для цього ми потребуємо СММ ОБСЄ на всій території України», — підкреслив Маас.

Німецький міністр також закликав відкрити нові пункти пропуску на лінії зіткнення на Донбасі. «Повинні бути створені нові пункти пропуску», — сказав він. «Про це ми також сьогодні говорили. Існує тільки п’ять переходів. <…> Цього дуже мало», — вважає Маас. «Це екзистенціальне питання для багатьох людей на місці», — вказав він. Глава МЗС ФРН закликав використовувати майбутні літні місяці для відновлення зруйнованої інфраструктури Донбасу».

«Важливо також розмінування. Пора року також тут може дозволити домогтися більшого, ніж в минулому», — заявив Маас, додавши, що, перш за все, розмінування слід здійснити в районах шкіл, дитячих садків, КПП. «Було досягнуто одностайність з цього питання, і я сподіваюся, що це зараз буде реалізовано», — сказав міністр.

Поделитесь в соц сетях!

Теги:

Загрузка...
Load...