Чехія закрила справу про «отруту з Росії»

Справа про привезену з Росії отруті, через яку Чехія вислала з країни представників Росспівробітництва, закрита, повідомила чеська Служба безпеки та інформації.

«Кілька днів тому СБІ успішно закрила справу про загрозу для чеських комунальних політиків, яке викликало численні здогади, спекуляції, конспіративні теорії і емоції. Витік в ЗМІ інформації істотно ускладнила роботу СБІ і поліції і зробила майже неможливим розслідування справи», — йдеться в повідомленні на сайті відомства.

Відзначається, що інформація про рицин не підтвердилася.

«У цій складній ситуації співробітники СБІ продовжили свою роботу, отримали ясну і точну інформацію про суть справи, яка була запропонована відповідним адресатам. На основі цієї інформації прем’єр і глава МЗС ухвалила рішення про висилку двох співробітників російської дипмісії в Празі», — зазначає контррозвідка.

Служба також повідомила, що звернулася в прокуратуру з проханням розслідувати витік у ЗМІ інформації у даній справі.

Скандал з «отрутою»

Тижневик Respekt 27 квітня написав з посиланням на джерело в спецслужбах, що на початку місяця в Прагу прилетів чоловік з російським дипломатичним паспортом і привіз у валізі отрута рицин. За інформацією видання, чоловік пройшов в посольство Росії. Чеське телебачення 10 травня повідомило, що мова йде про в.о. голови представництва Россотрудничества в Чехії Андрія Кончакова. Чеські ЗМІ писали, що через нього нібито взяли під охорону трьох празьких політиків, пов’язаних з перейменуванням площі перед російським посольством в честь Бориса Нємцова, встановленням пам’ятника власовцям і знесенням пам’ятника радянському маршалу Івану Конєву.

Як заявив прем’єр Чехії Андрій Бабіш, один із співробітників посольства Росії в Празі нібито цілеспрямовано заслав в СБІ вигадану історію про заплановане нападі на чеських політиків. За словами голови уряду, крім зайвої роботи для спецслужб, ця людина створила проблеми для чесько-російських відносин і завдав шкоди репутації Росії в Чехії. Влада вислала двох російських дипломатів, а Росспівробітництво уточнило, що вислані в.о. голови представництва агентства у Празі і ще один його співробітник.

Перший заступник міністра закордонних справ Володимир Титов заявив, що російсько-чеські відносини останнім часом істотно деградували, і не з вини Росії. За його словами, складається враження, що Чехія не зацікавлена ​​в предметному розмові та способи їх усунення ситуації, і ймовірно, на мислення влади в Празі впливають фактори ззовні. Титов зазначив, що Чехія вислала представників Россострудничества, хоча сама визнала, що не має до них жодних претензій. Він підкреслив, що Москва не буде терпіти такий підхід.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: , ,

Загрузка...