Білоруська опозиція має план дій в разі програшу на виборах президента країни

У мережі з’явився план дій білоруської опозиції в разі програшу на виборах президента країни.

Інструкції з організації «майдану» викладені в Telegram-каналі NEXTA Live журналіста Степана Путило.

Так званий «план Б» складається з декількох пунктів. У разі, якщо чинного президента Олександра Лукашенка оголошують переможцем виборів, громадянам пропонують 10 серпня влаштувати загальний страйк на державних підприємствах з вимогою проведення «нових і чесних» виборів. У цьому випадку керівництво «не зможе звільняти цілими відділами і цехами, а міліція явно не ризикне намагатися розганяти людей, особливо справжніх заводських мужиків».

Городянам рекомендували збиратися у районних адміністрацій, але не захоплювати їх, а тільки блокувати. Коли органи правопорядку почнуть затримання, «це і стане точкою неповернення», після якої необхідно почати блокувати дороги і псувати спецтранспорт.

У регіонах опозиціонери повинні вимагати у глави місцевого виконкому публічно приєднатися до протестуючих. А якщо площі у райадміністрацій будуть заблоковані, «то все ще простіше — прямуйте прямо до будинку чиновника», — йдеться в плані.

Також на каналі розміщена пам’ятка для протестуючого, в якій розповідається, що робити в разі зіткнень з міліцією, інструкції з побудови бойових порядків і прийомам «відповідного насильства», а для автомобілістів — правила блокування спецтехніки та розвідки місцевості.

Раніше стало відомо, що кандидат в президенти Білорусі Світлана Тіхановська, суперниця чинного лідера держави Олександра Лукашенка, зникла з метою безпеки. Вона покинула свою квартиру і зараз знаходиться в оточенні членів свого штабу і журналістів в столиці Білорусі.

Вибори президента Білорусі відбудуться 9 серпня. Лукашенко балотується на шостий термін. Тіхановська — дружина блогера Сергія Тіхановського, який сам хотів балотуватися, але був заарештований. У СІЗО перебуває ще один претендент на президентський пост, екс-глава Белгазпромбанка Віктор Бабарика. Засновник Парку високих технологій Валерій Цепкало також не був допущений до виборів і втік з країни, побоюючись політичних переслідувань.

Також стало відомо, що затриману соратницю кандидата в президенти Тіхановської Марію Колесникову відпустили. Про це повідомили в штабі колишнього претендента на пост глави держави Віктора Бабарика.

«Співробітники сказали, що її переплутали. Марію підвезли і вибачилися», — вказали в штабі.

Про затримання Колесникової повідомлялося увечері 8 серпня. Жінку силою забрали до міліцейського автобусу і повезли в Центральний РУВС Мінська.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: ,

Загрузка...
Loading...