Білорусь поставила Росії умову для покупки нафти

Білорусь поставила Росії умову для покупки нафти

Перший віце-прем’єр Білорусі Дмитро Крутой заявив, що Мінськ хоче купувати нафту у Москви за ціною не вище 83-85% від цін на вуглеводні на світовому ринку.

Зараз Білорусь купує у Росії нафту за ціною на 17% нижчою за світову, але, як зазначив чиновник, ця знижка тільки компенсує суму різниці мит. За його словами, ціна на світовому ринку плаває в зазначених межах через зміну вартості бареля.

“А якщо ми мито приберемо і візьмемо чисту ціну між компаніями, то вона, по суті, світова. А російські компанії говорять: ви нам ще премії заплатите. Тобто вони хочуть ще на нашому ринку заробити”, – поскаржився чиновник. При цьому він додав, що це питання з безліччю умов ще належить обговорювати з російською стороною, повідомляє агентство БелТА.

“Там море нюансів. У них там у всіх різні свердловини, родовища – важкі, легкі, логістика різна, доступи різні, порти перевалки, фрахти … “, – сказав заступник голови білоруського кабміну.

Напередодні нафтопереробні заводи Білорусі заявили про намір купувати нафту у Росії за світовими цінами. При цьому Мінськ продовжить роботу абсолютно з усіма суб’єктами нафтового ринку Росії, підтверджував Крутой.

“Якщо говорити про домовленості щодо нафти, нафтового ринку, то російська сторона погодилася, що білоруські НПЗ будуть купувати нафту, за домовленістю з російськими нафтовими компаніями, за цінами, які встановлюються на світовому ринку. До речі, цього ж протягом всіх переговорів неодноразово вимагали наш президент, білоруська сторона. Що Білорусі не потрібно ніяких спеціальних, ексклюзивних умов. Ми хочемо купувати нафту за світовими котируваннями, і не гірше”, – розповів журналістам чиновник.

Крутий також додав, що переговори щодо поставок енергосировини стартують наступного тижня. Напередодні президент Білорусі Олександр Лукашенко заявив, що Мінськ готовий купувати нафту за світовими цінами, але Росія, за його словами, наполягає на більш високих преміальних за договорами про постачання.

Якщо Москва і Мінськ не домовляться про прийнятні ціни, то Білорусі доведеться закуповувати енергоресурси в інших країнах за світовими цінами і нести додаткові логістичні витрати. Це скоротить приплив валюти в країну і може спровокувати ослаблення білоруського рубля, відзначають експерти.

Останнім часом Мінськ впритул зайнявся пошуками альтернативних постачальників. Серед країн, які могли б завозити нафту в республіку, вже називалися, зокрема, Україна, Саудівська Аравія, прибалтійські держави, Норвегія.

Поділитись