Байден скасував проекти фінансування Пентагоном стіни на кордоні з Мексикою

Байден скасував проекти фінансування Пентагоном стіни на кордоні з Мексикою

Президент США Джо Байден скасував проекти з будівництва стіни на американо-мексиканському кордоні, які залучили кошти, спочатку виділяються на оборону, тепер частина з них буде спрямована на боротьбу з екологічними збитками від будівництва стіни.

Про це повідомив заступник прес-секретаря Пентагону Джамал Браун.

45-й президент Дональд Трамп ввів режим надзвичайного стану і задіяв надзвичайні повноваження, перенаправивши кошти з фондів Пентагону, після того як Конгрес відмовився фінансувати в повному обсязі будівництво огорожі. Таким чином, він придбав близько $ 10,5 млрд, в той час як законодавці виділили лише $ 4 млрд на ці потреби. У лютому Байден скасував введений його попередником режим надзвичайного стану у зв’язку з ситуацією на кордоні, який дозволяв фінансувати будівництво стіни в обхід Конгресу.

“Відповідно до постанови президента про припинення перенаправлення коштів на будівництво стіни на кордоні більше не будуть перенаправлятися кошти з інших цілей на будівництво стіни, – зазначив Браун. – Сьогодні Міноборони почне скасовувати всі проекти по будівництву стіни, в яких використовувалися переслані кошти, і зробить кроки щодо повернення решти незатребуваних коштів на військове будівництво до їх цільовим призначенням відповідно до законодавства”.

Дане рішення вашингтонської адміністрації викликало різку критику республіканців у Конгресі.

При цьому в Пентагоні зазначили, що кошти будуть повернуті на рахунки, з яких надходить фінансування “шкіл для дітей військовослужбовців, проектів військового будівництва за кордоном в країнах-партнерах”, а також на рахунки Національної гвардії ВС США. У міністерстві працюють над тим, щоб встановити пріоритетність цих проектів.

При цьому частина невитраченої суми в $ 1,4 млрд, виділеної раніше на будівництво стіни, буде використана на усунення екологічної шкоди від її зведення. Наприклад, на створення дамб та боротьбу з ерозією ґрунту на півдні США.

Відразу після своєї інавгурації Байден призупинив будівництво стіни, щоб провести 60-денний огляд. Цей термін давно минув, однак досі невідомо, завершено цей огляд.

Минулого літа демократ Байден заявив журналістам, що не збирається добудовувати огорожу на кордоні з Мексикою, протяжність якої перевищує 3,14 тис. Км. На даний момент побудовано близько 725 км огорожі.
Будівництво стіни

Трамп щорічно запитував у Конгресу з бюджету на будівництво стіни більше $ 5 млрд, однак законодавці надавали на це в підсумку набагато менше. Розбіжності між президентом-республіканцем і демократами щодо фінансування федерального уряду в результаті привели навіть до припинення роботи уряду. Це сталося 22 грудня 2018 року, в результаті чого держслужбовці пішли у вимушену відпустку на рекордні 35 днів. Трамп і республіканці добивалися тоді включення до держбюджету на 2019 фінансовий рік (починається в країні 1 жовтня) понад $ 5,7 млрд на спорудження стіни.

При Трампі боротьба з нелегалами – припинення їх спроб пробратися в США і депортація тих, кому це вдалося, – активізувалася. Ще під час передвиборної кампанії в 2016 році він обіцяв своїм прихильникам проводити більш жорстку імміграційну політику і посилити прикордонний контроль. Глава Білого дому переконаний в тому, що нелегальні іммігранти є злочинцями.

Поділитись