Азербайджан готується прокласти дорогу через Вірменію

У Закавказзі з’явився новий регіон розбрату. Це Сюнюкська область Вірменії, яку в Азербайджані називають Зангезур.

Відповідно до тристоронньої угоди, через регіон має пройти дорога, що зв’язує Баку з Нахічеванський ексклав з Туреччиною. Президент Азербайджану Ільхам Алієв попереджає, що готовий прокласти транспортний коридор навіть силою. Реалізація домовленостей поки, втім, просувається повільно.

Президент Азербайджану Ільхам Алієв 10 травня прибув з робочим візитом в Нахічеванську Автономну Республіку (НАР, ексклав Азербайджану). Глава держави взяв участь у відкритті залізничної станції в найближчому до Вірменії місті Ордубад. Крім того, взяв участь в церемонії відкриття автомагістралі Джульфа-Ордубад, яка впирається в межу з Вірменією.

Алієв підкреслив, що в кінцевому підсумку дороги зв’яжуть ексклав з основною територією Азербайджану. Їх розділяє ця область, яку в Азербайджані називають Зангезур. «Зангілан [місто в основному Азербайджані] від Нахічевані відокремлює 40-кілометровий Зангерзурскій коридор, який повинен бути і буде відкритий», — заявив він.

Алієв зазначив, що на основній території Азербайджану ведеться будівництво залізниці Горадіз-Агбанд. Крім того, в НАР буде побудований відсутній ділянку довжиною 15-16 км від Ордубади до кордону з Вірменією. За словами азербайджанського лідера, вже діє Нахічеванська залізниця, здійснюються і пасажирські, і вантажні перевезення. Після будівництва ділянки Горадіз-Агбанд вся інфраструктура для створення Зангезурського коридору на підконтрольній Баку території буде створена.

З’єднання Зангілана, розташованого в регіоні Східного Зангезура, з Західним Зангезура — нашої давньої землею, а слідом за цим через Ордубад з Нахічевань і Туреччиною стане нашим черговим історичним досягненням. Упевнений, що це станеться, у мене немає ніяких сумнівів. Азербайджан виконає поставлені перед ним завдання і зробить все можливе для того, щоб в реалізації цього проекту не було ніяких проблем », — сказав Алієв. Він додав, що на засіданнях тристоронньої робочої групи на рівні заступників прем’єр-міністрів Азербайджану, Вірменії та Росії в питанні будівництва Зангезурського коридору зроблені «дуже серйозні кроки».

Після закінчення другої Карабахської війни в Азербайджані стали готуватися до прокладання Зангезурського коридору. При цьому риторика Баку поступово стає все більш жорсткою. 20 квітня Ільхам Алієв заявив, що Азербайджан виконає завдання незалежно від того, хоче цього Вірменія чи ні. «Якщо Вірменія захоче, це можна вирішити просто, якщо не захоче — ми вирішимо питання силою! Наш головний конкурент — час. Тому що прокладка залізниці та автомобільного шосе вимагає часу. Всі сили мобілізовані для реалізації цього проекту», — повідомив президент Алієв. Він також назвав Зангезур захопленою територією.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: ,

Загрузка...