Армія Росії екстрено увійшла в район міста Тафас на сирійській території

Початок нового 2021 року в провінції Дераа ознаменувався загостренням обстановки в районі міста Тафас, який представляє собою центр району, розташованого на сирійській території між кордонами Йорданії та Ізраїлю.

У Тафас конфлікт вступили два місцевих клану — Аль-Кеуан і Аз-Зоубі. За наявною інформацією, Аль-Кеуан зажадали від Аз-Зоубі звільнити будинки біженців, які повернулися в Тафас з інших регіонів Сирії і з-за кордону. Вимоги були підтримані міською адміністрацією.

Специфіка ситуації в тому, що населені пункти району знаходяться під контролем загонів самооборони, що складаються з бойовиків.

Багато з них визнають авторитет колишнього польового командира сирійської опозиції Хальдуна Аз-Зоубі, який за гроші селив «орендарів» в залишених власниками будинках.

У деяких з спірних жител в Тафасі, як з’ясувалося, мешкали колишні члени угруповання «Джейш Халід Ібн Аль-Валід», присягнули свого часу ІГІЛ і різали голови бойовикам опозиції. Вони вчасно перекинулися в загони Аз-Зоубі, однак тепер відмовилися покидати незаконно, по суті, зайняту чужу власність без отримання грошової компенсації.

Справа дійшла до зіткнень між двома групами тафаських бойовиків. Загинуло невідома кількість членів угрупування і четверо мирних жителів, в тому числі дві жінки.

Варто зазначити, що сирійські спецслужби вважають вступила в конфлікт з Аль-Кеуан групу членів клану Аз-Зоубі причетною до численних нападів на своїх співробітників і військовослужбовців Сирійської Арабської Армії. Загроза розправи над намагалися повернути своє житло біженцями переповнила чашу терпіння керівництва силових структур САР.

В округ Тафас були стягнуті спеціальні підрозділи розвідки «Мухабарат» і 4-ї танкової дивізії ЗС САР.

До вечора 23 січня військові блокували сам Тафас, а також населені пункти Ель-Музейріб, Джеллін, Ель-Ядуду. Командування зажадало до ранок 24 січня видати вісім чоловік, підозрюваних в причетності до терористичної діяльності і вбивства мирних жителів.

Крім того, сирійська влада наполягають на процедурі повного врегулювання статусу колишніх бойовиків, здачі важкого озброєння, відновлення державної влади на території району у всьому обсязі суверенітету.

Які не бажають залишатися в провінції Дераа на таких умовах Дамаск запропонував виїхати на території, окуповані Туреччиною, або в Ідліб.

О 7:00 24 січня танки 4-ї дивізії, розташовані у околиць Тафасу, зробили кілька холостих пострілів поверх даху будівлі, зайнятого під штаб загону Хальдуна Аз-Зоубі. У відповідь по одному з танків був зроблений постріл з РПГ, двоє військовослужбовців постраждали.

О 10:35 по штаб-квартирі угруповання було завдано вогневе ураження з танкових гармат. Після цього бойовики запропонували уникнути кровопролиття і звернутися до посередництва російської сторони.

З метою стабілізації обстановки в район прибула колона російської військової поліції, а також представники Центру примирення.

Після переговорів командування примирилися бойовиків погодилося відправити вісім підозрюваних в зону деескалації «Ідліб», а також здати важке озброєння.

Після цього має відбутися розблокування Тафасу та інших населених пунктів, з умовою проведення сирійськими органами правопорядку адресних перевірок і відновлення переговорів про повне врегулювання статусу примирилися територій в складі сирійської держави.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: , ,

Загрузка...